Еден до двајцата свиркачи од МВР кои го открија прислушувањето, Ѓорѓи Лазаревски, ќе одговара на прашањата на обвинетите и адвокатите на 31 јануари. Рочиште ...
сите 81 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјавил дека ќе го одложи годишниот говор за состојбата на нацијата, предвиден за 29 јануари, додека не заврши делумната ...
сите 81 | | | веќе видена

Со задоцнување од 15 минути почна вториот и последен ден од расправата на пленарната седница во грчкиот Парламент за ратификација на Договорот од Преспа, што ...
сите 212 | | | веќе видена

Некои членови на француското протестно движење „Жолти елеци“ сакаат со сопствена листа да се кандидираат на европските избори во мај. Граѓанското движење ...
сите 47 | | | веќе видена

По изгласувањето на Законот за ратификација на Договорот од Преспа и очекувањето да добие зелено светло и во грчкиот Парламент, во Македонија полека фокусот на ...
сите 43 | | | веќе видена

Кинеската компанија Xiaomi го откри својот прв телефон на преклоп во кратко видео каде се прикажува уредот кој може да изгледа како таблет, со што се потврдени ...
сите 17 | | | веќе видена

Направете јајца со бешамел, нешто посебно вкусно. 6 јајца 50 гр. маргарин 2 лажици брашно 2 шолји млако млеко 100 гр. сирење Се загрева маргарин на тава и се ...
сите 60 | | | веќе видена

Македонска опера и балет Ви ја најавува балетската претстава „Оревокршачка" со две изведби во среда, 30.01 и сабота, 02.02.2019 со почеток во 20 часот. Се ...
сите 28 | | | веќе видена

Од утре, 25 јануари, во Музејот во Тетово ќе биде поставена патувачката изложба насловена „Уште што друго сум освен што сум канцер на општеството“ на ...
сите 27 | | | веќе видена

Лозарите бараат Фонд за исплата на грозје, за винариите да не ги манипулираат како во минатото, бидејќи некои од нив сеуште немаат земено пари за родот од пред ...
сите 30 | | | веќе видена

Електричен велосипед кој има филтри за прочистување на воздухот поставени на тркалата, соларен колектор за затоплување, фабрички филтри, течност од еколошки ...
сите 26 | | | веќе видена

Вториот ден од дебатата за преспанскиот договор, на пленарната седница во грчкиот парламент, ќе биде заокружена доцна вечерва, кога се очекува владата да ...
сите 50 | | | веќе видена

Шефот на европскиот преговарачки тим за Брегзит, Мишел Барние, го предупреди Лондон дека во случај на Брегзит без договор, одговорноста ќе падне врз ...
сите 179 | | | веќе видена

Гонзало Игуаин вчеравечер го комплетираше трансферот во редовите на Челзи. Меѓутоа сега на површина „испливаа“ работите кои се случувале во последните шест ...
сите 115 | | | веќе видена

Нејмар синоќа заработи нова повреда поради која може и ќе ги пропушти дуелите со Манчестер јунајтед, Бразилецот доби многу удари на мечот со Стразбур. Франција ...
сите 52 | | | веќе видена

Охрид, 22. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Националниот парк „Галичица“ и Фондот за природа „Преспа-Охрид (ПОНТ)“, во четврток, на 24-ти јануари ќе потпишат договор за ...
сите 2 | | | веќе видена

Со спот во кој македонскиот премиер Зоран Заев се претвора во Александар Велики и вели дека веќе никој нема да оспорува дека сме Македонци и зборуваме ...
сите 23 | | | веќе видена

Припадници на царинските мобилни тимови спречија обид за нелегален влез во државата на лице без документи за идентификација. На граничниот премин Блаце, за ...
сите 53 | | | веќе видена


На 24 Јануари