Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски не може да се иззема од политичка одговорност за исчезнувањето на Груевски. Ова е ставот на поранешниот ...
сите 65 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 132 | | | веќе видена

На денешното рочиште за крвавиот четврток, како докази се презентираа пораките на екс спикерот на Собранието Трајко Вељаноски до дел од обвинетите за настаните ...
сите 131 | | | веќе видена

„Не можеме ниту да ви потврдиме, ниту да негираме. Не сме во можност да коментираме по индивидуални барања за азил кои се уште се процесираат“, беше одговорот ...
сите 90 | | | веќе видена

Групацијата „Орка холдинг" соопштува дека работи редовно и нормално ги обавува своите деловни, финансиски и тековни активности.„Продолжуваме како и до сега, да ...
сите 279 | | | веќе видена

Новина во Предлог-буџетот за 2019 година е поддршката за најсиромашните. Зa 300% се зголемува социјалната помош, каде се опфатени околу 60.000 дечиња и ...
сите 66 | | | веќе видена

Блумберг неодамна објавил листа на „најголемите победници помеѓу милијардерите оваа година“на која покрај познатите Безос Ворен и Гејтс, се најдоа и некој ...
сите 15 | | | веќе видена

Седумнаесеттиот Фестивал на европски филм „Синедејс“ синоќа беше отворен неформално, со забава во Младинскиот културен центар, со првата проекција – музичкиот ...
сите 39 | | | веќе видена

По повеќе од две недели поминати во болница, пејачот Дарко Лазиќ конечно си доаѓа на себе.Тој е во подобра состојба и веќе може да комуницира со најблиските, а ...
сите 71 | | | веќе видена

Откако британските регулатри ја цензурираа божиќната реклама на супермаркетот „Iceland“, еден човек започна иницијатива за петиција со која се бара укинување ...
сите 6 | | | веќе видена

Фото: Pixabay По повод претстојните празници и големата побарувачка за купување, Apple и Amazon решија да заборават на своето ривалство и да соработуваат, ...
сите 17 | | | веќе видена

Galaxy S9 имаше вертикална камера, со што скенерот за отпечатоци беше полесен за користење. Меѓутоа, Samsung за следниот пат направи хоризонтални сензори кај ...
сите 47 | | | веќе видена


На 13 Ноември