Алијансата за Албанците и Алтернатива ја прифатија поканата од лидерот на ДУИ Али Ахмети за зедничка средба со лидерите на партиите од албанскиот политички ...
сите 651 | | | веќе видена

Едно лице е тешко повредено во железничката незгода што се случила ноќеска кај село Лопате, каде дошло до судир меѓу товарен воз, кој сообраќал на релација ...
сите 361 | | | веќе видена

Најголем процент од новозаболените од ковид-19 од 3 до 9 август се лица на над 60 години – 25,9%, а на второ место по број заболени е старосната група од 30-39 ...
сите 587 | | | веќе видена

На редовна седница на Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка беа разгледани движењата на меѓународните и домашните финансиски пазари и ...
сите 49 | | | веќе видена

Американците ќе мораат да учат кинески јазик ако Џо Бајден биде избран за претседател на САД, вели американскиот претседател Доналд Трамп. Тој во интервју за ...
сите 68 | | | веќе видена

Засега нема да се воведуваат ПЦР тестови за државјаните на Косово, Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина кои транзитираат низ земјава. На денешната седница ...
сите 166 | | | веќе видена

Францускиот регулатор за заштита на приватноста на податоци CNIL соопшти дека започнал прелиминарна истрага за апликацијата TikTok затоа што добиле поплака од ...
сите 61 | | | веќе видена

Група на средношколци кои се членови на Компетитивниот Колеџ клуб наредниов период ќе обучуваат професори и наставници да користат алатки како ZOOM, Skype, ...
сите 2 | | | веќе видена

Во последно време, еден од најпознатите парови во Холивуд, Амал и Џорџ Клуни, минува низ брачна криза. Имаше различни причини за разводот: од актерот кој се ...
сите 36 | | | веќе видена

(фото: СДК) Плоштадот Филип Втори е во очајна состојба, иако е еден од поновите плоштади изградени во Скопје. Тој е влез во Старата скопска чаршија и е мошне ...
сите 11 | | | веќе видена

Ирина Дишовска Низ социјалните медиуми деновиве е актуелно видеото со девојка која боса и во елегантен фустан се искачува по карпите на Матка. За некои ова ...
сите 32 | | | веќе видена

Различни композитори и различни музички стилови на едно пијано донесоа вчеравечер рускиот пијанист Илја Максимов и неговата партнерка Јулија Коќубан од Полска ...
сите 70 | | | веќе видена

Биби е секогаш расположена за играње и за нови предизвици. Таа сака да си го мери знаењето со своите другарчиња, сака да биде најдобра, ама тоа е затоа што ...
| | веќе видена

Повеќе од еден месец како Штип е на врвот на листата на градови со најголем број заболени во однос на број на жители и скоро секој ден со двоцифрен број на ...
сите 62 | | | веќе видена

Денес повторно на Комисијата за заразни болести во присуство на претставници на Министерството за образование и наука беа разгледани и се дискутираше за Планот ...
сите 390 | | | веќе видена

Русија официјално ја одобри вакцината против коронавирус от по помалку од два месеци тестирање врз луѓето, иако западните научници изразија загриженост за ...
сите 274 | | | веќе видена

Бројките покажуваат дека во Иран до 20 јули скоро 42.000 луѓе починале со симптоми на ковид-19, болест предизвикана од коронавирусот. Тоа е значително помалку ...
сите 219 | | | веќе видена

Аталанта нема да игра само за себе и за своја слава, туку ќе ја претставува цела Италија како единствен претставник на таа земја на завршницата во фудбалската ...
сите 62 | | | веќе видена

Струга, 12. август 2020 (ИНПРЕС) – Под посебни протоколи и мерки, со учество само на домашни екипи, денеска во Струга започнува 48-от ракометен турнир. ...
сите 60 | | | веќе видена

Грција бара итен самит на Европската унија за Турција, објавила канцеларијата на грчкиот премиер Киријакос Моцитакис. Тоа е побарано по доаѓањето на турскиот ...
сите 68 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден во два одвоени случаи пронашла вкупно 148 лица мигранти сокриени во товарни возила. Во близина на Прждевски споменик, ...
сите 87 | | | веќе видена

СВР Велес соопшти дека вработен од Специјалниот завод во Демир Капија вчера е уапсен, откако бил фатен како допира и бакнува девојка згрижена во домот. „На 10 ...
сите 109 | | | веќе видена


На 12 Август