На 2 октомври во Кривичниот суд во Скопје со сослушување на сведоци продолжува судењето за настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април 2017 ...
сите 288 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од заменичката на претседателот на Владата на Република Македонија и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска и неговиот ...
сите 41 | | | веќе видена

Во рамки на теренските активности што ги има ВМРО-ДПМНЕ поврзани со претстојниот референдум, денес сме во општините Центар и Сопиште. На средби со граѓаните ...
сите 88 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ги усвои измените на Законот за нотаријат и на Законот за извршување со кои се намалуваат тарифите на нотарите и на извршителите ...
сите 16 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган рече дека неговата земја нема да остане нема додека санкциите се користат како оружје поради жестокиот спор меѓу ...
сите 26 | | | веќе видена

Најпознатиот и најбрзорастечки скопски бренд за бурек, пецива и леб "Силбо" е во сопственост на две фирми кои ги имаат двајца браќа од Стајковци: Силјан и Боби ...
сите 22 | | | веќе видена

Просечната плата на компјутерските програмери во јули годинава првпат ја проби бариерата од 60.000 денари. Според Државниот завод за статистика во просек тие ...
сите 20 | | | веќе видена

Жозе Мурињо вели дека неговите фудбалери порано требало да го решат мечот со Дерби, Португалецот вели дека испаднале во најневажното натпреварување во кое ...
сите 10 | | | веќе видена

Долгогодишните најави за уредување и модернизирање на регионалната депонија Русино, чекорат кон исполнување. Градоначалниците од полошките општини, заедно со ...
сите 25 | | | веќе видена

Во пожар што избувна кај местото Мокало на хрватскиот полуостров Пелешец гори густа букова шума. Според последните информации, огнот го зафати Оребич, каде што ...
сите 105 | | | веќе видена

Синоќа во Археолошкиот музеј на Македонија се одржа отворање на патувачката изложба насловена “Перуанска Амазонија”. Изложбата за посетителите во Археолошки ...
сите 24 | | | веќе видена

Вонр. проф. д-р Искра Шукарова кореограф и професор при ФМУ-Скопје (во соработка со Урсула Еагли-Њујорк) заедно со студентите од катедрата за современ танц при ...
сите 51 | | | веќе видена

 Дали сопствениците на локалите прават сè за да им го олеснат престојот на луѓето со деца кај нив? Донте Палмер (31) е татко од Флорида. На една фотографија ...
сите 9 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Доколку се стремите кон бизнис напредок, ќе морате да бидете послушни и без прашања да ги усвојувате одлуките за авторитет декретите на ...
сите 50 | | | веќе видена

Двајца српски државјани биле нападнати додека се обидувале да влезат во својата зграда.Двајца од четворицата луѓе кои им се приближиле ги нападнале, а едниот ...
сите 3 | | | веќе видена


На 26 Септември