Измените на законот за јазици што ги најавува опозициската ВМРО-ДПМНЕ поради прерпоките на Венецијанската комисја нема да пројдат во Собранието поради тоа што ...
сите 282 | | | веќе видена

На култниот „Сан Сиро“ или „Џузепе Меаца“ после шест години ќе се играат натпревари од нокаут фазата во Лигата на шампионите. Ниту Интер, ниту Милан шест ...
сите 41 | | | веќе видена

На огромно задоволство на сите жители од Општина Пробиштип денеска сме сведоци на започнување со работа на новата фабрика Кранфилд фаундри. Оваа инвестиција во ...
сите 45 | | | веќе видена

Министерката за правда Рената Дескоска најави дека ветингот во правосудството ќе остане за по изборите на 12 април, бидејќи за да почне процесот е потребно ...
сите 90 | | | веќе видена

Денес заедно со потпретседателот Александар Николоски и членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Д-р. Игор Г. Николов во Париз остваривме средба со членовите на Францускиот ...
сите 41 | | | веќе видена

Секојдневно, сите ние користиме некој од сервисите за електронска пошта. Од почетокот на интернетот до денес се појавија многу компании со свои сервиси, но ...
сите 11 | | | веќе видена

Најверојатно и вие при некоја тешка лична ситуација сте помислиле дека би сториле сè за вистинската љубов. Но, вистината е често малку поинаква. Судејќи според ...
сите 55 | | | веќе видена

Хана Стивенс, вчера, северно од селото Бодедерн во Велс била на патот кон својот доктор, кога на небото забележала големо јато птици.Околу еден час подоцна, ...
сите 5 | | | веќе видена

Многумина ќе се согласат со тоа дека Марк Ентони (51) и Џенифер Лопез (50) се можеби најдобриот пример како поранешни сопружници треба да се однесуваат по ...
сите 38 | | | веќе видена

Краткиот игран филм „Налепница“, по сценарио и режија на Георги М. Унковски е селектиран на најголемиот американски филмски фестивал на независен филм Санденс, ...
сите 23 | | | веќе видена

На 10 декември 2019 година, Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка ги разгледа клучните показатели за домашната економија и движењата на ...
сите 90 | | | веќе видена

Во посета на Свештената Бигорска Обител денес дојде Претседателот на Македонија, г-дин Стево Пендаровски, кој гостољубиво беше пречекан од Старецот и игумен, ...
сите 9 | | | веќе видена

Пенкалца, маички, капчиња и запалки со ликот на Гордана Сиљановска Давкова и логото на ВМРО-ДПМНЕ останале неплатени уште од предизборната кампања за ...
сите 97 | | | веќе видена

Шеснаесетгодишната активистка од Шведска, Грета Тунберг, е прогласена за „Личност на годината” од американскиот магазин „Тајм”. Таа е воедно и најмладата ...
сите 40 | | | веќе видена

Полицијата соопшти дека жртвите починале во болницата од повредите здобиени за време на трагична ерупција на Нов Зеланд. Хирурзите соопштија дека третманот на ...
сите 95 | | | веќе видена

Изборната трка во Велика Британија станува се понеизвесна, а конзервативците на премиерот Борис Џонсон треба на изборите во четврток да победат со мало ...
сите 72 | | | веќе видена

Јурген Клоп сепак испадна џентламен откако му се извини на преведувачот, кој го понижи за време на прес конференцијата пред мечот со Салцбург одигран синоќа. ...
сите 91 | | | веќе видена

Претседателот на Косово Хашим Тачи го посети денеска, по повод Светскиот ден на човековите права, Меморијалниот центар во Рачак, неколку дена откако српскиот ...
сите 55 | | | веќе видена

Во неделата, албанскиот премиер Еди Рама беше во Истанбул, каде се состана со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и турските и арапските бизнисмени од кои ...
сите 84 | | | веќе видена

Независниот адвокат на Судот на ЕУ, Естонецот Прит Пикамае истакна дека тој суд не е надлежен во спорот кој Словенија го почна против Хрватска, поради наводно ...
сите 8 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Штип по преземени мерки и активности привеле две лица ,кои физички нападнале и ограбиле четириесет и шест годишен штипјанец. Од ...
сите 172 | | | веќе видена


На 11 Декември