Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва на конвенцијата за претставување на кандидатите за градоначалници со слоганот „Новата ера почнува“, претстави и ...
сите 67 | | | веќе видена

Доколку Северна Кореја изврши тестирање на хидрогенска бомба во Тихиот Океан, тоа ќе биде „промена на играта“ и САД ќе го третираат сериозно, но не веруваат ...
сите 284 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров и министерот задолжен за ...
сите 254 | | | веќе видена

„Несериозни и неточни се тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ за предложениот Закон за амнестија“, стои во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на Владимир Ѓорчев од ...
сите 155 | | | веќе видена

Собраниската расправа за законот за употребата на јазиците е прекината до 22 часот. Претседателот на Собранието Талат Џафери даде пауза бидејќи, како што ...
сите 217 | | | веќе видена

Осум дена притвор му е определен на Игор Југ, осомничен за насилствата во Собранието кого полицијата вчера го уапси во Куманово. Од Јавното обвинителство за ТВ ...
сите 67 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј ги соопшти предлозите за двегодишниот транзициски период по излегувањето на Велика Британија од ЕУ во март 2019 година. Таа ...
сите 35 | | | веќе видена

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Преку десет странски компании од Грција, Италија, САД, Кина, Индија, Турција и Романија се сериозно заинтересирани за ...
сите 124 | | | веќе видена

Енис Барди се истакнува во шпанскиот фудбалски шампионат, добива одлични оценки од секаде. Скај Спортс ја апдејтираше листата на фудбалери во однос на ...
сите 85 | | | веќе видена

За тоа дали има фаворити и аутсајдери во трката за локалната власт вечервана дебатната емисија Клук плус на ТВ 21 дебатираат аналитичарите Владимир Божиновски, ...
сите 3 | | | веќе видена

Големиот француски кинематографер Пјер Лом пристигна во Македонија заедно со неговата сопруга Рене. Пјер е лауреат на „Златна камера 300“ за животно дело на ...
сите 45 | | | веќе видена

Kaква е оваа иронија на Меланија Трамп која често знае да направи некоја грешка поради која е мета на новинарите, а овој пат стварно претера. Таа беше во ...
сите 46 | | | веќе видена

Стигна крајот на работната недела, а со тоа и ново, трето по ред издание на #прегледВОпеток. Ние оваа недела во бранови си ги собиравме линковите, еден на сам ...
сите 3 | | | веќе видена

Турција планира до крајот на месецов да бидат завршени последните 97 километри, од бетонскиот ѕид што се гради долж границата со Сирија. Турција планира до ...
сите 19 | | | веќе видена

Solomun, Johannes Brecht (live) и Lehar во Скопје!

Win Music Freedom забавите продолжуваат со повторното гостување во Македонија на светскиот суперстар DJ и продуцент Solomun. Заедно со него ќе настапат и ...
 • 22:59:00 , 22 Сеп, 2017 до 05:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Win Music Freedom Mk
 • 799 доаѓаат, 471 можеби
 • Граѓаните за промени - Ден на граѓанските организации

  Во духот на приближувањето на граѓанскиот сектор кон својот двигател - граѓаните, Цивика мобилитас го организира третиот Национален форум на кој ќе се ...
 • Школка Градски Парк Скопје, Skopje
 • 11:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 17:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Civica Mobilitas
 • 307 доаѓаат, 452 можеби
 • Health, Fitness & Wellness Expo #3

  Ви го најавуваме третото издание на единствениот настан за здрав животен стил, овој пат на нова локација, на отворено - ГРАДСКИ ПАРК, на теренот на Работнички. ...
 • pin Терен на ФК. Работнички - Градски Парк, Скопје
 • 11:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 19:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • Health, Fitness & Wellness Expo
 • 272 доаѓаат, 458 можеби
 • Forestdelic & Friends 2

  Forestdelic & Friends 2 Two Stages: Psytrance powered by Forestdelic Records Chillout powered by Axios Records ...
 • near Skopje
 • 22:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 10:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • Forestdelic records
 • 184 доаѓаат, 395 можеби
 • Клеопатра - Балетски Спектакл / Cleopatra Ballet

  КЛЕОПАТРА - Балетски спектакл 27.09.20017 во 20.00 часот во МОБ Билетите се пуштени во продажба на билетарница на МОБ 02/3118451, ЈУГОТОН ГТЦ 1-кат, и онлајн ...

  „Иван се враќа дома” - Фестивал на претстави од Иван Поповски

  Еден од најреномираните московски театри „Мастерскаја П. Фоменко”, од 16 до 23 септември, на сцената на МНТ, ќе го прикаже фестивалот на претстави од режисерот ...
 • Македонски Народен Театар, Скопје
 • 17:59:00 , 16 Сеп, 2017 до 21:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Иван се враќа дома
 • 186 доаѓаат, 333 можеби


 • На 22 Септември