Време зa читање: < 1 минутa ЕВН Хоме уште денес ќе распишен нов тендер за набавка на елекрична енергија за домаќинствата откако и на четвртиот тендер АД ЕСМ не ...
сите 123 | | | веќе видена

За нас како Влада е многу важно да нема политичко мешање во постапката или исходот на предметите. Нема ништо да биде направено што ќе го загрози нашиот правен ...
сите 86 | | | веќе видена

Посетата на косовскиот заменик министер за правда на Блерим Салаху на Скопје е одложена, потврдија за МИА од Министерството за правда во Скопје. Салаху требаше ...
сите 59 | | | веќе видена

Да, има вистина дека има француска иницијатива, за да седнат на маса, за да се надминат сите разлики на начин што наредните месеци на 2022 година, напролет, да ...
сите 35 | | | веќе видена

Според нив, понудата што ЕСМ треба да ја даде кон универзалниот снабдувач ЕВН Хоум ќе биде на ниво што нема да предизвика некое значително зголемување на ...
сите 246 | | | веќе видена

Доколку често имате важни состаноци преку Zoom, тогаш сигурно и често се наоѓате во ситуации каде е потребно да запишувате најразлични работи. Одредени луѓе ги ...
сите 4 | | | веќе видена

Не помина долго време откако дознавме за новиот омикрон сој на коронавирусот, а сега се појави и негова нова варијација која многу тешко се детектира со ПЦР ...
сите 35 | | | веќе видена

Славниот македонски гитарист Влатко Стефановски за време на концертот во Загреб го доби најголемото дискографско признание во Хрватска, „Multi-platinum award“, ...
сите 11 | | | веќе видена

Не многу по претставувањето на дел од творештвото на македонскиот уметник Ниче Василев, во скопската Уметничка галерија „Ел Греко“ уште една изложба што ...
сите 20 | | | веќе видена

Во рамки на програмата „Холандски танцови досторели“, денеска во просториите на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Скопје, ќе се одржи предавање на Самуел ...
сите 6 | | | веќе видена

Дури 90 проценти од компаниите и институциите во земјава се свесни за придобивките што ги носи дигитализацијата за финансиските услуги, а над 70 отсто ...
сите 58 | | | веќе видена

Субвенциите за тутун во РС.Македонија имаат најголемо учество во БДП и во расходите на централниот буџет во споредба со субвенциите за други култури и ...
сите 11 | | | веќе видена

Народната банка ги демантира информациите објавени на некои портали и на социјалните мрежи дека е покачен курсот на еврото. Девизниот курс на денарот е ...
сите 34 | | | веќе видена

Зголемување на бројот на туристи од Молдавија во 2022, а до 2025 се очекува и раст на гостите од државите од Источна Европа, Русија, Украина и Белорусија, се ...
сите 21 | | | веќе видена

Германската амбасадорка во Северна Македонија Анке Холштајн објави дека ќе се подобри системот за доделување термини за т.н. визи за Западен Балкан. ...
сите 23 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 170 | | | веќе видена

Нов Зеланд планира да ја зголеми возрасната граница при купување на цигари, со што цели кон „нација ослободена од никотин“, пренесува „ Euronews “. Во Планот ...
сите 19 | | | веќе видена

Реал Мадрид и Челзи во минатата сезона од Лигата на шампионите играа меѓусебе во полуфиналето, а сега може да се случи тие да се сретнат уште во ...
сите 85 | | | веќе видена

Подобрувањето на хигиената во општина Гази Баба е појдовната точка од кадешто градоначалникот Бобан Стефковски го започна четиригодишното раководење на ...
сите 29 | | | веќе видена

Има ли нешто поубаво од украсени градови во овој период од годината? Пазари со слатки и ракотворби, новогодишни елки на секое ќоше, украсени продавници, ...
сите 18 | | | веќе видена

Сахара, најголемата пустина во светот, од ден на ден станува с è поголема. Поради влошувањето на квалитетот на почвата и ширењето на пустината ( т.н. ...
сите 2 | | | веќе видена

Една од партиите се спротивстави на коалицискиот договор, поради што неопходно беше одржување итен состанок во зградата на Народното собрание на Бугарија, за ...
сите 109 | | | веќе видена


На 9 Декември