На сите ни е познато дека бројот 13 ширум светот има репутација на несреќен, но најверојатно оваа титула ја заслужуваат и други броеви кои се сметаат за уште ...
сите 4 | | | веќе видена

Кога и да сме погледнале магионичарски шоуа, секогаш во глава го имаме прашањето „како е ова возможно?" За сите кои упорно сакаат да ја дознаат вистината, ...
сите 2 | | | веќе видена

Никој не сака „тужи баби“ барем така покажува истражувањето на научниците од Норвешка, кои ги тестирале основците и средношколците. На примерок од 1.000 деца ...
| | веќе видена

Нема таква личност која би кажа НЕ на младешко и мазно лице во секое животно доба, но ваква идеја за голем број луѓе е недостижна фантазија. Сепак, изгледа ...
| | веќе видена

Фабиано Антониани (39) бил Диџеј, патувал, возел моторцикл и уживал во животот со својата свршеница. Во 2014 година имал тешка сообраќајна несреќа. Денеска е ...
сите 3 | | | прочитана: 3634 | веќе видена

Си бил еднаш еден селанец кој му продавал путер на еден пекар. Еден ден, пекарот се посомневал во селанецот и одлучил да измери и да види дали му дал точно ...
| | веќе видена

Нашите дерикожи се внимателни луѓе. Не дозволуваат да дојде нож до коска. Празните глави најтешко се полнат. Имаат дупло дно. Користат домашни производи. Му ...
| | веќе видена

next