УБИЕНН ПОД СОМНИТЕЛНИ ОКОЛНОСТИ – СО ДВА КУРШУМИ ВО ГРБ, А ПАРИЧКНИКОТ НЕ МУ Е НИ ДОПРЕН Во Вашингтон, под сомнителни околности е убиен поранешниот соработник ...
| | веќе видена

Политичарите во Швајцарија не работат 25 часа дневно и не го вадат децата од снег. Швајцарија е една од најбогатите земји во светот и сон на многумина кои не ...
сите 7 | | | прочитана: 891 | веќе видена

Бритнанскиот магазин „Sun“ објави текст за камерманот Курт Соненфелд, на кого му беше овозможен пристап до Кулите близначки, веднаш по рушењето. Тој тврди дека ...
| | веќе видена

Неименуван Кинез стар осумдесет години, загрижен за здравјето на внукот бидејќи сметал дека премногу работи и премалку јаде, во понеденлникот пропешачил 60 ...
| | веќе видена

Едно е да си толку глупав за да продаваш дрога, но да ѝ заѕвониш на полицијата за да пријавиш дека некој ти ја украл дрогата која ја продаваш е веќе сосема ...
сите 3 | | | прочитана: 203 | веќе видена

Прекрасни кабини се изградени во обликот на шумски бувчиња и сега се подготвени за камперите во регионот на Бордо во југозападна Франција – а за да преспиете ...
сите 5 | | | веќе видена

Живееле на повеќе страни во светот, а потоа се омажиле и преселиле во Србија. Покрај семејниот живот во Белград кој не би го менувале посакале да пронајдат и ...
| | веќе видена

next