СДСМ ќе ја номинира Шеќеринска за премиер

СКОПЈЕ, Македонијa -- Бранко Црвенковски, водачот на најголемата опозициска партија СДСМ, во средата (20-ти април) објави дека неговата партија ќе ја номинира Радмила Шеќеринска за премиер ако победи на престојните парламентарни избори. Шеќеринска е поранешен водач на СДСМ и вицепремиер за европска интеграција. Предвремените избори се закажани за 5-ти јуни. (Maкфакс, А1, Канал 5, МИА - 20/04/11)
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на СДСМ и мандатор за нова влада, Зоран Заев најави дека денеска почнуваат разговорите со партиите кои треба да бидат дел од владата, за распределба на ...
сите 374 | | | веќе видена

Најмалку 22-ца загинати, меѓу кои и осум годишно девојче, како и 60-ина повредени во експлозија пред арената во Манчестер за време на концерт на пејачката ...
сите 229 | | | прочитана: 383 | веќе видена

Во писмото тој информира дека на новинарите во ТВ 24 Вести им биле понудени по 15.000 евра од страна на сопственикот ако откријат каде е Сеад Кочан. Во целост ...
сите 355 | | | прочитана: 158 | веќе видена

Судиите од Кривичните совети на Одделението за организиран криминал и корупција при Основен суд Скопје 1 денеска донесоа одлука да не го прифатат барањето на ...
сите 155 | | | прочитана: 203 | веќе видена

Се очекува дека веќе в петок Зоран Заев, мандатарот за состав на нова влада, ќе ги објави владината програма и составот на премиерскиот кабинет. Последните ...
сите 157 | | | веќе видена

Полицијата на Манчестер претходно соопшти и дека е уапсен 23-годишен маж поврзан со бомбашкиот напад Мажот осомничен за синоќешниот самоубиствен бомбашки напад ...
сите 117 | | | прочитана: 4943 | веќе видена

Сите членови на оперативниот штаб со кој раководеше директорот Чавков се сослушани од страна на комисијата на МВР. Само тој не е сослушан“, велат за ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ ќе ја номинира Шеќеринска за премиер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: