УЈП стои зад бројките

Во обид да објасни за сумите, наводен затаен данок од А1 и весниците, Управата за јавни приходи влезе во нов хаос. Во соопштение УЈП тврди дека стои зад сите бројки изнесени во јавноста, но досега само директорот на Управата Трајковски кажа неколку различни суми. УЈП стои зад сите бројки изнесени во јавноста и во даночните акти кои се достапни и на овластените лица на фирмите од Перо Наков. За да и биде појасно на јавноста во врска со бројките, кога се говори за даноци едно е оданочен, а друго неоданочен промет и приходи. Па така УЈП откривајќи дека конкретните медиуми имале промет и приходи кои не се оданочени, нормално е да им се пресмета Данок, Персонален данок, ДДВ и Данок на добивка, доколку ѓи платиле навреме како и 90% од фирмите во Македонија немаше денес да ја имаме приказната во Перо Наков. А како УЈП ја конструираше приказната за Перо Наков Од упадот во А1, лани во ноември, Трајковски во неколку јавни настапи излегуваше со различни бројки за долгот на телевизијата и на фирмите. „Околу 16 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на социјалдемократите Зоран Заев вечерва ги објави имињата на кандидатите што ги предлага неговата партија за министри во новиот владин кабинет. Заев ...
сите 313 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се смета дека е една од најбогатите политички партии во Европа, според СЈО тие средства ги стекнале во последните пет години. Во досието на СЈО под ...
сите 188 | | | веќе видена

Деновиве регионалните медиуми се преплавени со наводното неверство на сопругот на Јелена Карлеуша. Фудбалерот Душко Тошиќ е фотографиран од страна на турските ...
сите 19 | | | прочитана: 234 | веќе видена

Продолжува истрагата по осомничените за бомбашкиот напад во Манчестер и можно е на слобода се уште да има членови на мрежата на терористот Салман Абеди, денска ...
сите 130 | | | прочитана: 222 | веќе видена

Првата дама на САД Меланија Трамп пристигна во петокот на сончевиот италијански остров Сицилија, каде што нејзиниот сопруг учествува на самитот на Групата ...
сите 90 | | | прочитана: 353 | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) води предистражна постапка за портпаролот на ДУИ Бујар Османи за болниците во Чаир и Тетово, дознаваме од извори во ...
сите 100 | | | прочитана: 277 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЈП стои зад бројките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: