УЈП стои зад бројките

Во обид да објасни за сумите, наводен затаен данок од А1 и весниците, Управата за јавни приходи влезе во нов хаос. Во соопштение УЈП тврди дека стои зад сите бројки изнесени во јавноста, но досега само директорот на Управата Трајковски кажа неколку различни суми. УЈП стои зад сите бројки изнесени во јавноста и во даночните акти кои се достапни и на овластените лица на фирмите од Перо Наков. За да и биде појасно на јавноста во врска со бројките, кога се говори за даноци едно е оданочен, а друго неоданочен промет и приходи. Па така УЈП откривајќи дека конкретните медиуми имале промет и приходи кои не се оданочени, нормално е да им се пресмета Данок, Персонален данок, ДДВ и Данок на добивка, доколку ѓи платиле навреме како и 90% од фирмите во Македонија немаше денес да ја имаме приказната во Перо Наков. А како УЈП ја конструираше приказната за Перо Наков Од упадот во А1, лани во ноември, Трајковски во неколку јавни настапи излегуваше со различни бројки за долгот на телевизијата и на фирмите. „Околу 16 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во секоја демократска земја постои Устав што треба да се почитува. Решението на кризата е во Уставот и во демократијата. Ова го порача вчера копретседавачот на ...
сите 154 | | | прочитана: 4271 | веќе видена

Нашиот фоторепортер забележа и метален сеф среде купот изгореници, а кој, како што можеше да се види на самото место, беше отворен. Дали во него имало вредна ...
сите 24 | | | прочитана: 2359 | веќе видена

Родителите на децата со посебни потреби и нивните здруженија за време на протестот пред Собранието на Република Македонија успеаја да соберат 2.000 потписи за ...
сите 136 | | | веќе видена

Откако во јавноста се обелодени информацијата за гинекологот од Скопје кој со месеци лажел жена дека е бремена и дека чека машко дете, по многу неуспешни обиди ...
сите 48 | | | веќе видена

Парламентарното мнозинство избрано од граѓаните на кредибилни избори мора да ги заштити граѓанските и државните интереси. Граѓаните и државата се под ...
сите 279 | | | веќе видена

Поп пејачката Марија Шерифовиќ ја разбуди фантазијата на следбениците откако објави фотографија од спалната соба. Всушност, Марија, која неодамна се врати од ...
сите 11 | | | прочитана: 242 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЈП стои зад бројките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: