Коце Трајановски: ВМРО ДПМНЕ воспостави нови стандарди - доказ за тоа се големиот број проекти


Денеска ВМРО-ДПМНЕ слави 26 години од формирањето. ВМРО е формирана 1893 година со една единствена цел за обединување и создавање на самостојна држава Република Македонија, а во поново време и за зачувување на државноста и обединување на македонскиот народ. ВМРО-ДПМНЕ е формирана 1990 година и сметаме дека е нследник на историското ВМРО. Ова го истакна градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски за телевизијата Канал 5. Ние како ВМРО-ДПМНЕ воспоставивме и нови стандарди во работењето и политиката на Македонија, работиме за Македонија, а доказ за тоа се и големиот број на инфраструктурни проекти кои се направени во секој дел од државата, практично Македонија е препородена денеска, рече Трајановски. ВМРО-ДПМНЕ, додаде тој, покажа како треба да се гради Македонија и затоа во континуитет ја добива довербата од граѓаните.
| | веќе видена | слични

Останато

Цеца Ражнатовиќ на новинарското прашање зошто нејзиниот добар пријател и колега Аца Лукас и неговата сопруга Соња Вуксановиќ не биле присутни на нејзиниот ...
сите 78 | | | веќе видена

Секојдневите закани и повикувања на убиство од новинарот Бранко Тричковски, како на политичари така и на новинари за ЗНМ досега не претставуваше говор на ...
сите 206 | | | прочитана: 778 | веќе видена

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 94 | | | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 102 | | | прочитана: 317 | веќе видена

Синот на сопственикот на компанијата од која Дарен Озборн го изнајмил комбето и со него се забил во групата верници пред џамијата во Лондон, ја шокирал ...
сите 96 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли наодите на новата влада дека постојат сериозни недостатоци во стадионот „Телеком Арена“ и дека постои голема можност финалето од ...
сите 44 | | | прочитана: 353 | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со Борге Бренде, ...
сите 219 | | | прочитана: 2907 | веќе видена

Во текот на вчерашната собраниска седница со 62 гласа „за“ се избраа и замениците министри во владиниот кабинет. И покрај бојктот на опозицијата и бурните ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коце Трајановски: ВМРО ДПМНЕ воспостави нови стандарди - доказ за тоа се големиот број проекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: