НОВИ ДЕТАЛИ: Оператор на МВР преку телефон слушнал кога Дончо ги убил жените во Волково

Неофицијално, пресудна била СМС-пораката што љубовницата неколку часа пред убиството му ја пратила на Дончо: „Прави што сакаш. Имаш жена и деца, мене оставиме на мира“, по што Дончо отишол во куќата на нејзините мајка и баба и со пушка ги убил двете жени, а потоа се самоубил Соседите ни раскажуваат дека не можејќи да го поднесе фактот дека младата девојка заминала и дека нивната љубовна врска е завршена, Дончо постојано им се заканувал на сосетките. Жените наводно трпеле вербално малтретирање од него, па сакале да се заштитат пријавувајќи го во полиција. Дента кога се случило убиството, Дончо излегол од куќата по што Снежана во 19.25 часот се јавила на 192 за да пријави дека соседот им се заканува дека ќе ги убие неа и нејзината мајка. Додека зборувала со полицијата, Дончо повторно се вратил во куќата но вооружен со пушка. Тогаш се слушнало силно тропање и кршење на стакло, а потоа и пискотници, по што линијата се прекинала. Дончо влегол во куќата и ја застрелал Снежана во главата, а нејзината мајка Елена ја ...
| | веќе видена | слични

Двократниот убиец од Волково, полицаецот Дончо Ѓоргиевски (45), кој пред три дена со пушка ги застрела сосетките Снежана Николовска (57) и нејзината мајка Елена Велјановска (74), а потоа се самоуби, не бил пријавуван во полиција за прекршок или кривично дело. Ова го утврди првичната истрага на МВР, но се вршат дополнителни проверки дали против поранешниот специјалец биле поднесувани кривични пријави и дали бил казнуван. - Во првичните проверки за 2014, 2015 и 2016 година нема никаква пријава ниту пријава за сообраќаен прекршок против Дончо Ѓорѓиевски. Со дополнителни проверки ќе утврдиме дали тој бил пријавуван - велат од МВР. Обвинителството ги чека резултатите од вештачењето на мобилните телефони кои ќе ја расветлат причината за убиствата за двојното убиство бидејќи на кривичното дело му претходела интензивна комуникација која може да расветли детали за кривично правниот настан. Kрвавото двојно убиство и самоубиство се случија во средата навечер во селото Волково, а двете семејства живееле куќа до куќа. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Престани да ни се закануваш, ќе те пријавам во полиција! Ова биле последните зборови што Снежана Николовска од Волково ги кажала пред да биде убиена со куршум во главата. 45-годишниот Дончо Ѓ. ја убил Снежана, па потоа и нејзината мајка Елена, па самиот си пресудил. Како што пишува Дневник, неофицијално, причина за двојното убиство и самоубиство е СМС порака која ја добил од својата љубовница, ќерката на Снежана, во која му напишала: „Прави што сакаш. Имаш жена и деца, мене оставиме на мира“, по што Дончо отишол во куќата на нејзините мајка и баба и со пушка ги убил двете жени, а потоа се самоубил. Соседите раскажуваат дека не можејќи да го поднесе фактот дека младата девојка заминала и дека нивната љубовна врска е завршена, Дончо постојано им се заканувал, вербално ги напаѓал, ги навредувал, а потоа завчера и навистина посегнал по нивниот живот. Дента кога се случило убиството, Дончо излегол од куќата по што Снежана во 19.25 часот се јавила на 192 за да пријави дека соседот им се заканува дека ќе ги убие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што пишува Дневник, неофицијално, причина за двојното убиство и самоубиство е СМС порака која ја добил од својата љубовница, ќерката на Снежана, во која му напишала: „Прави што сакаш. Имаш жена и деца, мене оставиме на мира“, по што Дончо отишол во куќата на нејзините мајка и баба и со пушка ги убил двете жени, а потоа се самоубил. Соседите раскажуваат дека не можејќи да го поднесе фактот дека младата девојка заминала и дека нивната љубовна врска е завршена, Дончо постојано им се заканувал, вербално ги напаѓал, ги навредувал, а потоа завчера и навистина посегнал по нивниот живот. Дента кога се случило убиството, Дончо излегол од куќата по што Снежана во 19.25 часот се јавила на 192 за да пријави дека соседот им се заканува дека ќе ги убие неа и нејзината мајка, а додека зборувала со полицијата, Дончо повторно се вратил во куќата но вооружен со пушка. Тогаш се слушнало силно тропање и кршење на стакло, а потоа и пискотници, по што линијата се прекинала. Дончо влегол во куќата и ја застрелал Снежана во ...
| | веќе видена | слични

Двојното убиство и самоубиство синоќа го потресе Скопје. Припадникот на МВР, 44-годишниот Дончо Ѓ. од Скопје синоќа во семејна куќа во Волково, ги уби 76-годишната Елена В.и нејзината 47-годишна ќерка Снежана В. а потоа и самиот си пресуди. Според неофицијални информации, скопјанецот убиството го извршил поради тоа што двете жени се спротивставувале на неговата љубовна врска со девојка, која инаку е ќерка на Снежана и внука на Елена, а моментално работи на брод. Полициски екипи веднаш излегле на местото на настанот, по што било утврдено дека Дончо со пушка ја усмртил Снежана пукајќи и во глава, а нејзината мајка Елена имала повреди во пределот на торзото.
| | веќе видена | слични

Kрвавото двојно убиство и самоубиство се случиле завчеравечер во Волково, а двете семејства живееле куќа до куќа. Причина зошто Дончо одлучил да им пресуди на Снежана и на Елена била наводната љубовна врска што ја имал со ќерката на Снежана која неодамна заминала на брод, пишува ДНЕВНИК. Неофицијално, пресудна била СМС-пораката што љубовницата неколку часа пред убиството му ја пратила на Дончо: „Прави што сакаш. Имаш жена и деца, мене оставиме на мира“, по што Дончо отишол во куќата на нејзините мајка и баба и со пушка ги убил двете жени, а потоа се самоубил. Соседите ни раскажуваат дека не можејќи да го поднесе фактот дека младата девојка заминала и дека нивната љубовна врска е завршена, Дончо постојано им се заканувал на сосетките. Жените наводно трпеле вербално малтретирање од него, па сакале да се заштитат пријавувајќи го во полиција. Дента кога се случило убиството, Дончо излегол од куќата по што Снежана во 19.25 часот се јавила на 192 за да пријави дека соседот им се заканува дека ќе ги убие неа и ...
| | веќе видена | слични

По убиството, полицаецот заминал во својата куќа каде што извршил и самоубиство. -Мотивот за убиството најверојатно била недозволена љубов со ќерка односно внука на убиените, објави Телма. Во скопско Волково забележливо е и силно полициско присуство, кое го обезбедува местото на убиството и ја спроведува истрагата за злосторстовото
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Волково се уште владее шок и тага по двојното убиство и самоубиство кое се случи завчера поради невозвратена љубов. Денеска на гробиштата ќе бидат испратени во вечниот дом и мајката и бабата и убиецот. 44-годишниот Дончо Ѓ. со огнено оружје ги уби неговите сосетки, 47-годишната Снежана и 76-годишната Елена, мајка и баба на неговата 26-годишна љубовница, кои не дозволувале тој да биде во врска со неа бидејќи имал семејство. Девојката во моментот на трагедијата не била во куќата, бидејќи заминала да аботи на брод во странство. 44-годишниот Дончо бил вработен како магационер во МВР.
| | веќе видена | слични
4 копии

Престани да ни се закануваш, ќе те пријавам во полиција! Ова биле последните зборови што Снежана Николовска (57) од скопско Волково му ги упатила на соседот Дончо Ѓ. (45), некогашен припадник на Специјалната полициска единица, пред тој да ја убие неа и нејзината мајка Елена Велјановска, а потоа и самиот да си пресуди пукајќи си в глава. Kрвавото двојно убиство и самоубиство се случиле завчеравечер во Волково, а двете семејства живееле куќа до куќа. Причина зошто Дончо одлучил да им пресуди на Снежана и на Елена била наводната љубовна врска што ја имал со ќерката на Снежана која неодамна заминала на брод, пишува ДНЕВНИК. Неофицијално, пресудна била СМС-пораката што љубовницата неколку часа пред убиството му ја пратила на Дончо: „Прави што сакаш. Имаш жена и деца, мене оставиме на мира“, по што Дончо отишол во куќата на нејзините мајка и баба и со пушка ги убил двете жени, а потоа се самоубил Соседите ни раскажуваат дека не можејќи да го поднесе фактот дека младата девојка заминала и дека нивната љубовна врска ...
| | веќе видена | слични

Селаните на Волково не паметат кога во нивното село во еден ден имало дури три погреби. Најблиските, пријателите, соседите денеска ќе се простат од полицаецот Дончо Ѓорѓиевски (44) и од Елена Вељановска (76) и нејзината ќерка Снежана Николовска (57).Пред дваа дена, во средата навечер во ова скопско село се случи голема трагедија. Најпрво полицаецот влегол во куќата на неговите соседи, ја побарал нивната 25 годишна внука и ќерка и кога не добил одговор каде е, без размислување пукал во нив со неговата пушка. Веднаш потоа излегол од нивната куќа и пред својата куќа си пресудил пукајќи си со пушката во брадата.Причина за оваа голема трагедија била љубовната врска на полицаецот со 25 годишната девојка која неколку месеци веќе не била тука, туку работела на брод. Полицаецот, инаку оженет со две деца, очајно ја барал неговата љубовница и не можел да се помири со тоа дека таа веќе не е со него.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на социјалдемократите Зоран Заев вечерва ги објави имињата на кандидатите што ги предлага неговата партија за министри во новиот владин кабинет. Заев ...
сите 306 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се смета дека е една од најбогатите политички партии во Европа, според СЈО тие средства ги стекнале во последните пет години. Во досието на СЈО под ...
сите 232 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша неодамна имаше операција, а како што таа сама истакнала станува збор за минорен женски гинеколошки проблем.Сепак таа многу брзо се врати на ...
сите 44 | | | прочитана: 3265 | веќе видена

Завршно обраќање, Зоран Заев, претседател на СДСМ 22. Конгрес, 27.05.2017 Почитувани делегати, драги другари и другарки, почитувани сопартијци, Благодарам! ...
сите 154 | | | веќе видена

Најмалку 19 луѓе загинаа, а 50 се повредени во експлозија веднаш по концертот на американската пејачка Аријана Гранде во Манчестер, потврди британската ...
сите 152 | | | веќе видена

Првата дама на САД Меланија Трамп пристигна во петокот на сончевиот италијански остров Сицилија, каде што нејзиниот сопруг учествува на самитот на Групата ...
сите 219 | | | прочитана: 353 | веќе видена

Продолжува истрагата по осомничените за бомбашкиот напад во Манчестер и можно е на слобода се уште да има членови на мрежата на терористот Салман Абеди, денска ...
сите 130 | | | прочитана: 221 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВИ ДЕТАЛИ: Оператор на МВР преку телефон слушнал кога Дончо ги убил жените во Волково

Од:
До кого (е-маил):
Порака: