Променливо облачно со повремен дожд

14 копии

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Поинтензивни врнежи ќе има во вечерните и ноќните часови. Ќе дува слаб доумерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од девет до 14, а дневната од 22 до 30 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и услови за ретки грмежи. Поинтензивни врнежи се очекува во вечерните и ноќните часови. Утринската температура ќе достигне до 12, а дневната до 29 степени.
| | веќе видена | слични
8 копии

Времето утре во Македонија претпладне сончево со слаб јужен ветер. Попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни проследени со грмежи. Утринската температура ќе се движи од 7 до 15 Целзиусови степени, а дневната до 26 до 32 степени. Во Скопје претпладне сончево со слаб јужен ветер. Попладне ќе биде нестабилно облачно со локален пороен дожд и ретки грмежи. Повремен дожд ќе има и во текот на ноќта. Утринската температура до 11 Целзиусови степени, а дневната ќе достигне до 29 степени. Слаби врнежи ќе има и в четврток претпладне, а попладне облачноста ќе се намали и ќе дува умерен, вдолж Повардарието на моменти засилен северен ветер. Дневната температура ќе биде во благо опаѓање. В петок ќе преовладува претежно стабилно време со умерен северен ветер. Фото: Плусинфо
| | веќе видена | слични

Утринската температура  ќе се движи од седум до 15, а дневната до 26 до 32 степени. Во Скопје претпладне сончево со слаб јужен ветер. Попладне ќе биде нестабилно облачно со локален пороен дожд и ретки грмежи. Повремен дожд ќе има и во текот на ноќта. Утринската  температура до 11, а дневната ќе достигне до 29 степени. Слаби врнежи ќе има и во четврток претпладне, а попладне облачноста ќе се намали и ќе дува умерен, вдолж Повардарието на моменти засилен северен ветер. Дневната температура ќе биде во благо опаѓање Во петок ќе преовладува претежно стабилно време со умерен северен ветер.
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло на планините со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен и западен правец. Утре попладне облачноста ќе се зголемува, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има нестабилна облачност проследена со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Потоа ќе преовладува променливо облачно и малку посвежо време со повремен локален дожд. Слично време ќе се задржи до крајот на неделата. Разведрување се најавува од почетокот на идната седмица кога се очекуваат и температури над 30 степени.
| | прочитана: 436 | веќе видена | слични

Погледнете колкави температури денеска беа измерени низ Македонија: - 19 Маврово и Лазарополе, 23 Берово, 25 Охрид, Кр.Паланка, Прилеп и Претор, 26 Виница, 27 Битола и Тетово, 28 Скопје, Струмица и Штип, до 30 степени во Гевгелија и Д.Капија. Оцени ја веста
| | веќе видена | слични
33 копии

Времето денес во Македонија ќе биде претежно сончево и топло, на планините со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен и западен правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 16 степени, а дневната од 23 до 31 степен. УВ-индексот ќе изнесува 8. Во Скопје ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе се искачи до 28 степени. Во среда попладне облачноста ќе се зголемува. Кон крајот на денот и преку ноќта ќе има нестабилна облачност проследена со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а потоа ќе преовладува променливо облачно и малку посвежо време со повремени локални врнежи од дожд.
| | веќе видена | слични
2 копии

Нè очекува сончево време со слаб ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 30 степени. Утре попладне ќе има зголемување на облачноста, а кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бида поројни проследни со грмежи. Слаби врнежи ќе има и во четврток претпладне, а попладне и во петок преку денот ќе дува умерен, вдолж Повардарието на моменти засилен северен ветер.
| | веќе видена | слични
2 копии

Студено утро не очекува и во вторник, кога утринските температури ќе се спуштат до 4 односно до 14 степени.Во текот на денот ќе биде претежно сончево и малку потопло со благ пораст на дневните температури.Ќе дува доумерен слаб јужен и југоисточен ветер, а во западните и крајните источни предели ќе дува слаб југозападен ветер.Максималните дневни температури ќе достигнат до 21 односно до 32 степени. Ув индексот ќе има вредност 8.СКОПЈЕВо Скопје во вторник ќе биде претежно сончево и потопло. Слаб југоисточен ветер. Минималната температура од 11 степени, а максималната дневна ќе достигне до 29 степени. УВ индекс 8.МАКЕДОНИЈА 5 ДЕНАВо среда и четврток претпладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, а во попладневните и вечерните часови со локални врнежи од дожд и грмотевици. Во среда максималните температури ќе се движат од 21 до 32 степени, додека во четврток ќе бидат во опаѓање и ќе достигнат до 16 односно до 27 степени.Во петок и сабота ќе биде претежно сончево со локална облачност. Максималните ...
| | веќе видена | слични

Сочнчево и малку потопло време се очекува во вторник. Ветерот ќе биде претежно слаб. Максималната дневна температура ќе достигне вредности околу 27°С во северниот и југозападниот регион и околу 29 во југоисточниот крај.
| | веќе видена | слични

Македонија денеска ќе биде под влијание на потопла воздушна маса која носи потопло и сончево време. Денешните дневни температури ќе бидат повисоки од вчерашните. Максималната дневна температура денеска во Скопје ќе биде 28 Целзиусови степени, Тетово 26, Гостивар 24, Маврово 21, Куманово 25, Дебар 26, Охрид 24, Битола 28, Крушево 20, Прилеп 27, Демир Капија 31, Гевгелија 30, Дојран 31, Струмица 30, Радовиш 27, Кавадарци 30, Крива Паланка 27, Виница 27, Берово 23, Штип 28...Утре времето ќе биде дождливо, особено во попладневните часови кога ќе има зголемување на облачноста која ќе донесе локален пороен дожд. Дневните темпераатури ќе бидат од 26 до 32 степени. Во четврток и петок времето ќе биде променливо со температури од 22 до 29 и од 23 до 30 степени.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Апелациониот суд денеска ќе ја донесе одлуката дали поранешниот премиер Никола Груевски и неговите партиски соработници Јанакиески, Јакулоска, Божиновски и ...
сите 231 | | | веќе видена

Комисијата за финансирање и за буџет денеска ќе ја продолжи расправата за ребалансот на буџетот за 2017 година, на шестото продолжение на седницата кое треба ...
сите 170 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 44 | | | прочитана: 1094 | веќе видена

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, би можел да биде дел од европскиот Суперкуп на УЕФА во Скопје, и покрај најавите дека ќе го прескокне ...
сите 136 | | | веќе видена

Постојано гледаме фотографии од Марјана Станојковска која пали и жари, но оваа сигурно не сте ја виделе. Убавата лото-девојка на само 14 години, фотографијата ...
сите 54 | | | веќе видена

-Кривичните постапки на СЈО се тенденциозни и политички мотивирани. Сите акции кои ги превзема СЈО се во насока на оцрнување на раководството на ВМРО-ДПМНЕ по ...
сите 185 | | | веќе видена

Жалбите за предметот „Тендери“ ќе се разгледуваат денеска во Апелацискиот суд - Скопје. Обвинета е поранешната министерка за култура Елизабета ...
сите 171 | | | прочитана: 920 | веќе видена

Сите знаеме колку е стресно кога седиме некаде на гости, шетаме надвор или сме на одмор, а постојано се прашуваме во главата дали сме заклучиле, дали болјерот ...
сите 29 | | | прочитана: 1264 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Променливо облачно со повремен дожд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: