МТВ: Напад на женска „армија“ под „команда“ на Ангелов

Стојанче Ангелов кој повеќе од недела организираше протестни собирања пред зградата на МТВ, барајќи јавниот телевизиски сервис да ги емитува снимките од прислушкуваните разговори , се обиде да ја оствари својата намера – да ги достави снимките до уредништвото – користејќи ги жените. Тој ги повика сите жени на денешниот протестен собир да се обидат да влезат во зградата и да им ги дадат на уредниците снимките со разговорите. Ангелов рече дека тоа е хипи револуција во која ќе се шири љубов, за разлика од омразата што ја шират власта и нејзините поддржувачи. Меѓу првите пред вратата на МРТВ стасаа актерките Синоличка Трпкова, Ирена Ристиќ, Софија Куновска… Многу од жените ги гушкаа полицајците пред вратата минувајќи меѓу нив. Им даваа цедиња со снимки од разговорите, но сепак не успеаја да влезат во зградата. PlusInfo
| | прочитана: 913 | веќе видена | слични

Останато

Заврши уште еден ден без суштинска дебата во Собранието со смеење , нервоза и печатени реплики. На продолжението на конститутивната седница на Собранието на ...
сите 531 | | | прочитана: 1410 | веќе видена

Дебитантскиот настап на пратеничката од СДСМ Ивана Туфегџиќ во законодавниот дом наиде на остра критика кај постарите членови на СДСМ. Туфегџиќ на пратениците ...
сите 397 | | | прочитана: 190 | веќе видена

Известувачот за Република Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл, во изјава за државната новинска агенција МИА демантира дека тој за некој медиум ...
сите 103 | | | веќе видена

Предлогот Талат Џафери да биде единствен кандидат за претседател на Собранието од новото парламентарно мнозинство извисил, бидејќи од една страна, лидерот на ...
сите 553 | | | прочитана: 251 | веќе видена

Нетранспарентно работење на СЈО околу ангажираните експерти и трошоците за нивни надоместоци. Порталот Прес 24 пишува дека СЈО не одговорило на прашањата на ...
сите 181 | | | веќе видена

За македонскиот трубач од светска класа, Џамбо Агушев најчесто слушаме за неговите бројни успеси кои ги нижи од настапите ширум светот. Приватноста на Џамбо и ...
сите 14 | | | прочитана: 8693 | веќе видена

Тенисерот Новак Ѓоковиќ објави фотографија на која се гледа трудничкото стомаче на неговата сопруга Јелена, со која го очекуваат нивното второ дете. Поради ...
сите 38 | | | прочитана: 626 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МТВ: Напад на женска „армија“ под „команда“ на Ангелов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: