Ја заклал мајка си и ја фрлил во контејнер

Пред да го фрли телото во контејнер, младиот убиец бил затекнат од комуналната служба која во тој момент ја вршела својата должност. Убиецот не се ни обидел да бега Крваво и брутално убиство вчера го потресе Неготино. Дваесет и тригодишниот Димитар Спасов свирепо и ладнокрвно со сабја и со нож ја заклал мајка си Нада во нивниот дом и сакал да се ослободи од телото фрлајќи го во контејнер пред зградата. Затекнат бил од вработените во "Комуналец", кои токму во тој момент дошле да го испразнат контејнерот. Го виделе момчето целото во крв и како го влече трупот на мајка си. Роднините и пријателите на Димитар и на неговата мајка се во шок. Со неверување ја примиле веста. Сите се затекнати од жестината со која Димитар ја искасапил мајка си. Тврдат дека ништо не наведувало дека тој може да изврши вакво монструозно злосторство. -Тој е чудовиште. Јас не знам како можел тоа да го стори. Толку суровост кон сопствената мајка, вели неговиот тетин, кој го затекнавме во станот каде што се случи убиството. Која е причината ...
| | прочитана: 3044 | веќе видена | слични

Неготино – Истражен судија во Велес му изрече 30 дена притвор на 23-годишниот Димитар Спасов од Неготино поради убиство на мајка му и тој веќе се наоѓа во Истражното одделение на затворот „Скопје“. Од судот во Велес рекоа дека Спасов соработувал со истражните органи и дал одбрана за случајот. Тој на распит пред истражниот судија бил донесен во текот на вчерашниот ден околу 14 часот, а мерката притвор му била одредена доцна попладне, по што Спасов е пренесен во затворот во Скопје. Спасов, завчера во утринските часови, со десетина убоди од нож во пределот на вратот, стомакот и градите ја уби својата 57-годишна мајка Нада. По убиството околу 3.40 часот тој сакал да се ослободи од мајка си, чие тело облеано во крв го одвлечкал до контејнерите зад зградата во која живеат. Притоа оставил траги од крв по скалите од четирикатната зграда. Убиената жена вчера попладне, по завршената обдукција, беше погребана на гробиштата во родното село Тремник, Неготинско. (А.Д.)
| | прочитана: 1332 | веќе видена | слични

Димитар Спасов (23) од Неготино, кој со десетина убоди со нож ја заклал својата мајка, а потоа на Фејсбук се пофалил дека ја убил, од денеска е во притвор. Тој е под строга контрола во скопскиот затвор „Скопје“. Спасов, откако ја убил мајка си, на Фејсбук напишал: „Фала ви на сите, г…а, еве ви ја, ја заклав, ја угушив..али поише ми беше додека“. Причина за злочинот наводно било тоа што неговата мајка менувала многу мажи.
| | прочитана: 1889 | веќе видена | слични

Димитар Спасов, од Неготино, кој ја заклал мајка му Нада, и јавно на Фејсбук, по убиството се пофалил дека ја убил, по разговорот со истражниот судија, од денеска е во притвор. Спасов, е под строга контрола во скопскиот затвор „Скопје“, крај Шуто Оризари, каде ќе остане се до почетокот на судскиот процес. Дваесет и три годишниот Димитар Спасов, по убиството на мајка си, на Фејсбук одма објави „Фала ви на сите, г…а, еве ви ја, ја заклав, ја угушив..али поише ми беше додека“. Уште истиот ден, тој објави дека причина за грозморното убиство било дека наводно неговата мајка менувала многу мажи. Телото на убиената Нада Спасова, по обдукцијата, ќе биде предадено на семејството за погреб.
| | прочитана: 1208 | веќе видена | слични

Од судот во Велес информираат дека Спасов дал одбрана за случајот, а на распитот пред истражниот судија бил донесен денеска. Триесет дена притвор му изрече истражен судија во Велес на 23 годишниот Димитар Спасов од Неготино, кој вчера ја уби мајка си и ја фрли во контејнер. Тој веќе е во Истражното одделение на затворот „Скопје“. Од судот во Велес информираат дека Спасов дал одбрана за случајот, а на распитот пред истражниот судија бил донесен денеска. 23 годишниот Димитар Спасов, како мотивот за убиството на неговата Фејсбук страница наведе дека неговата мајка менувала многу мажи. Нада Спасова работела како хигиеничарка, а неговиот татко кој работел како заболекар бил починат пред неколку години. На неговиот Фејсбук профил тој вечерта по убиството напишал дека ја убил мајка му - „Ја завршил работата“ а другарите кои го приметиле тоа пријавиле во полиција. Спасов кој бил спортист, живеел сам со неговата мајка. Меѓу пораките што ги пишувал по убиството е и оваа. „Фала ви на сите, г…а, еве ви ја, ја ...
| | прочитана: 509 | веќе видена | слични

23 - годишниот неготинец Димитар Спасов кого полицијата го осомничи за убиство на неговата 47 - годишна мајка, Нада Спасова, од синоќа се наоѓа во притворското одделение на затворот Скопје. По вчерашното приведување на Спасов, околу 14 часот попладнето, тој беше изведен пред истражен судија во велешкиот Основен суд. Распитот траеше неколку часа, по што Спасов по наредба на истражниот судија Бојанчо Донев доби мерка притвор во траење од 30 дена. Грозоморното убиство што го вознемири Неготино, но и целата македонска јавност се случи ноќта меѓу 16 и 17 јули годинава, во семејниот стан на Спасови. Според првичните сознанија, Спасов ја убил мајка си со 11 убоди од нож и сабја во пределот на вратот, главата и градите. По убиството го објавил чинот на социјалната мрежа Фејсбук, се сретнал со другарите во центарот на Неготино, а потоа се обидел телото на убиената Нада Спасова да го фрли во контејнер. Осомничениот и телото облеани во крв ги забележале градските комуналци кои веднаш ја алармирале ...
| | прочитана: 873 | веќе видена | слични

На 23 годишниот Димитар Спасов кој вчера ја уби својата мајка Нада Спасова, истражниот суд од Велес му одреди 30 дневен притвор.Од судот во Велес информираат дека Спасов е префрлен во истражниот затвор во Шутка во Скопје.Од таму не даваат детали што кажал Спасов во своја одбрана, но кажаа дека не се бранел со молчење.Пријателите на Спасов причината за вчерашното убиство ја гледаат во инцидентите кои ги правела неговата мајка. Според нив, Спасов не можел да го поднесе срамот и честото неморално однесување на неговата мајка, а за што често му префрлале сите познаници.Поради тоа често во нивниот дом имало жестоки расправии меѓу неговата мајка и Димитар, кого го опишуваат како мирно момче кое било секогаш расположено да им помогне на другите.Според кажувањата на негови пријатели, мајката која работела како хигиеничарка во пералната во болницата во Неготино, била под терапија со таблети поради „одредени психички проблеми“.
| | прочитана: 227 | веќе видена | слични

Димитар Спасов од Неготино, момчето кое на грозоморен начин ја уби сопствената мајка доби 30 дневен притвор. Тој денеска бил изнесен пред истражен судија во Велес каде му е одредена мерката притвор, а сега веќе се наоѓа во Истражното одделение во затворот „Скопје“. Од велешкиот суд информираат дека Спасов соработувал со истражните органи и дал одбрана за случајот. Спасов во понеделникот вечерта на брутален начин ја уби сопствената мајка нанесувајќи и повеќе убоди од нож во пределот на вратот, стомакот и градите. Од телото на 57 годишната Нада, сакал да се ослободи така што ја фрлил во контејнерите. Таму беше забележан од страна на екипите на комуналната хигиена, кои случајот веднаш го пријавија во полиција. Како да не му беше доста сетоа ова, Спасов ја потресе целата македонска јавност и со чинот што за убиството се фалеше на социјалните мрежи. Нада Спасова, вчера попладне по завршената обдукција беше погребана на гробиштата во родното село Тремник, Неготинско.
| | прочитана: 1063 | веќе видена | слични

Дваесет и двегодишниот Димитар С. вчера в зори во Неготино ја убил мајка си, а потоа телото го фрлил во контејнер КИКБОКСЕР ОД НЕГОТИНО ЈА ЗАКЛА МАЈКА СИ И ЈА ФРЛИ ВО ЃУБРЕ На неговиот фејсбук-профил уште синоќа напишал дека ја „завршил работата“, а дека тоа го сторил затоа што по смртта на татко му, наводно одела со други мажи и на овој начин сакал да ја спаси. Се надевал дека сега ќе си нашла нов човек. „Те сакам... татко нека ти суди што не му имаш појдено на гроб“. Пораката ја објавил во 22 часот, а веднаш до неа ставил фотографија на која во прегратка се тој и мајка му. Напишал и детали од убиството, дека ја заклал и задушил жената. Случајот во полиција го пријавиле вработени во комуналното претпријатие откако околу 3 часот изутрина забележале момче како на рамо носи женско тело сето во крв и го остава крај ѓубриштето. На телото на педесет и седумгодишната Нада имало десетина рани на вратот, стомакот и на градите и повреди на главата. Крвта во станот на Нада и син ѝ Димитар и во ходникот на ...
| | прочитана: 1375 | веќе видена | слични

Останато

Петчлениот Кривичен совет на Врховниот суд го уважил барањето за заштита на законитоста на Специјалното јавно обвинителство против битолскиот градоначалник ...
сите 275 | | | веќе видена

Вкупно 51 обвинет од Специјалното јавно обвинителство летово не ќе може да летуваат во странство, пишува „Макфакс“. Кривичниот суд по барање на СЈО одзеде 51 ...
сите 254 | | | веќе видена

Непосредно по изјавата дека се разведува со Соња Вуксановиќ , Аца Лукас почна љубовна врска со Бранислава Пашајлија , која исто така беше во брак, како и тој. ...
сите 71 | | | прочитана: 169 | веќе видена

Радмила Манојловиќ не одолеа на пластичната хирургија, како и голем дел од нејзините колешки. Таа значително ги зголеми усните. Драстичната разлика се гледа ...
сите 32 | | | прочитана: 9973 | веќе видена

Миљан Д. од Прекадин кај Прокупљњ зел од сопругата Снежана Д. 500.000 динари, кои таа ги зела како кредит за реновирање на куќата, и побегнал со возилото, ...
сите 6 | | | прочитана: 182 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ја заклал мајка си и ја фрлил во контејнер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: