Единаесет лица се повредени при земјотресот во Мексико

Земјотресот со јачина од 7,4 степени според Рихтеровата скала , кој го погоди југозападниот дел на Мексико во Вторникот, оштети околу 500 куќи, а повреди околу единаесет лица. Земјотресот бил регистриран во 18 : 02 по европско време во Акапулко. Две од овие единаесет лица кои се повредени , се во многу тешка состојба.
| | веќе видена | слични

Десетици семејства останаа без своите домови по силниот земјотрес од 7,4 степени по Рихтер кој го погоди југозападниот дел од земјата. Земјотресот предизвика лизгање на земјиштето, урна многу домови и една црква. Најмалку 100 куќи се разрушени, а повече од илјада се оштетени како последица на потресот во градот Ометепек. Според локалните медиуми нема загинати лица како последица на земјотресот, но многу жители, во ужас од постојаните шокови, ја минале ноќта надвор. (Крај)
| | веќе видена | слични

Останато

Аца Лукас минува низ вистинска драма поради неверството на сопругата Соња со Марко Јариќ. Пејачот имал настап на сплавот „Порт“ и тагата кај него била ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со Борге Бренде, ...
сите 354 | | | прочитана: 4048 | веќе видена

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 86 | | | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 97 | | | прочитана: 347 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот лидер уште не сфатија зошто останаа осамени на политичката сцена. Груевски мисли дека наречниците му ја одредиле судбината да бил бедем ...
сите 219 | | | прочитана: 186 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли наодите на новата влада дека постојат сериозни недостатоци во стадионот „Телеком Арена“ и дека постои голема можност финалето од ...
сите 37 | | | прочитана: 363 | веќе видена

Renault објавија нови слики и детали во врска со нивниот нов Megane RS, кој целосно ќе биде претставен на Frankfurt Motor Show во септември. Новиот Megane ...
сите 13 | | | веќе видена

Неодоговорното и коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 11 години зад себе остави огромни штети врз интересите на граѓаните и државата, наведува СДСМ ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Единаесет лица се повредени при земјотресот во Мексико

Од:
До кого (е-маил):
Порака: