Обид за рекет заврши со престрелка

Инцидентот се случил завчера околу 19.45 часот пред дискотеката „Нота Бас“, сопственост на Гзим Османи (28) и неговиот брат Лирим (19), која се наоѓа на улицата Трета македонско ударна бригада. Во тоа време пред дискотеката со автомобил дошле арачиновците Бурим Ајети (24), Селим Ајети (20), Зејли Демири (31), Шенали Маслани (34). Тие влегле внатре и побарале да се видат со сопствениците, а кога браќата Османи дошле им „објасниле“ дека ќе треба да им плаќаат рекет ако сакаат да продолжат да работат со дискотеката. На ова тие бурно реагирале и им се спротивставиле велејќи им дека од нив нема да добијат ниту денар. Откако виделе дека нема со лесно да им земат пари или да ги убедат браќата, арачиновците почнале со ќотек. Тие им се нафрлиле на двајцата браќа удирајќи ги со сé што им дошло при рака. Од ударите кумановците паднале на земја, а насилниците продолжиле да ги клоцаат по главата и телото. Лирим некако успеал да стане и да се оттргне од нив за веднаш потоа да се врати со пиштол во раката. Тој гледајќи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Петчлениот Кривичен совет на Врховниот суд го уважил барањето за заштита на законитоста на Специјалното јавно обвинителство против битолскиот градоначалник ...
сите 193 | | | веќе видена

Вкупно 51 обвинет од Специјалното јавно обвинителство летово не ќе може да летуваат во странство, пишува „Макфакс“. Кривичниот суд по барање на СЈО одзеде 51 ...
сите 254 | | | веќе видена

Непосредно по изјавата дека се разведува со Соња Вуксановиќ , Аца Лукас почна љубовна врска со Бранислава Пашајлија , која исто така беше во брак, како и тој. ...
сите 71 | | | прочитана: 169 | веќе видена

Радмила Манојловиќ не одолеа на пластичната хирургија, како и голем дел од нејзините колешки. Таа значително ги зголеми усните. Драстичната разлика се гледа ...
сите 32 | | | прочитана: 9973 | веќе видена

Миљан Д. од Прекадин кај Прокупљњ зел од сопругата Снежана Д. 500.000 динари, кои таа ги зела како кредит за реновирање на куќата, и побегнал со возилото, ...
сите 6 | | | прочитана: 182 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обид за рекет заврши со престрелка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: