Владин авион со македонски ознаки ќе слета на Крф

Дозволата за пристигнување на македонската делегација со владиниот авион со македонски ознаки на конференцијата на ОБСЕ на островот Крф од страна на официјална Атина е нормална работа за една демократска држава. Вака шефот на дипломатијата Антонио Милошоски ја коментираше одлуката на грчката влада, која минатата година поради ознаките не дозволи прелет на владиниот авион и поранешниот Претседател Црвенковски го откажа учеството на конференцијата во Грција. „Дозволата македонската делегација да допатува на министерскиот состанок на Крф е нормално нешто кое што би го направила секоја нормална држава“, вели министерот за надворешни работи Антонио Милошоски. „Впрочем, тоа е дел од она што сите го нарекуваме заемна и слободна комуникација и мислам дека не треба ова прашање да биде воопшто противречно за сите оние кои се декларираат демократи“, рече Милошоски. Грчката опозициска ПАСОК, по дозволата за пристигнување на шефот на македонската дипломатија со владиниот авион на кој пишува Република Македонија на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Апелациониот суд денеска ќе ја донесе одлуката дали поранешниот премиер Никола Груевски и неговите партиски соработници Јанакиески, Јакулоска, Божиновски и ...
сите 231 | | | веќе видена

Комисијата за финансирање и за буџет денеска ќе ја продолжи расправата за ребалансот на буџетот за 2017 година, на шестото продолжение на седницата кое треба ...
сите 170 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 44 | | | прочитана: 1094 | веќе видена

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, би можел да биде дел од европскиот Суперкуп на УЕФА во Скопје, и покрај најавите дека ќе го прескокне ...
сите 136 | | | веќе видена

Постојано гледаме фотографии од Марјана Станојковска која пали и жари, но оваа сигурно не сте ја виделе. Убавата лото-девојка на само 14 години, фотографијата ...
сите 54 | | | веќе видена

-Кривичните постапки на СЈО се тенденциозни и политички мотивирани. Сите акции кои ги превзема СЈО се во насока на оцрнување на раководството на ВМРО-ДПМНЕ по ...
сите 185 | | | веќе видена

Жалбите за предметот „Тендери“ ќе се разгледуваат денеска во Апелацискиот суд - Скопје. Обвинета е поранешната министерка за култура Елизабета ...
сите 171 | | | прочитана: 920 | веќе видена

Сите знаеме колку е стресно кога седиме некаде на гости, шетаме надвор или сме на одмор, а постојано се прашуваме во главата дали сме заклучиле, дали болјерот ...
сите 29 | | | прочитана: 1264 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владин авион со македонски ознаки ќе слета на Крф

Од:
До кого (е-маил):
Порака: