Скопје - Јавна анкета за „Голем ринг“

Во општина центар Јавна анкета за „Голем ринг“ Општина Центар денеска во 10 часот ќе спроведе јавна презентација на предлогот за детален урбанистички план „Голем ринг - јужен дел - запад“, во урбаната заедница „Мирче Ацев“. Планот ќе остане на јавна анкета десет работни дена. Со него се опфатени границите на север до коритото на реката Вардар, на северо-исток до булеварот ВМРО и Даме Груев, југо-исток до булеварот Мито Хаџивасилев-Јасмин и на запад до булеварот Свети Климент Охридски.
| | веќе видена | слични

Останато

Аца Лукас минува низ вистинска драма поради неверството на сопругата Соња со Марко Јариќ. Пејачот имал настап на сплавот „Порт“ и тагата кај него била ...
сите 78 | | | веќе видена

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 94 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли наодите на новата влада дека постојат сериозни недостатоци во стадионот „Телеком Арена“ и дека постои голема можност финалето од ...
сите 39 | | | прочитана: 351 | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 95 | | | прочитана: 317 | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со Борге Бренде, ...
сите 219 | | | прочитана: 2866 | веќе видена

Еден бразилски новинар се јавуваше во живо во вестите додека се наоѓаше на прометна улица. После неколку секунди, покрај него „прелета“ автобус кој не го удри ...
сите 11 | | | прочитана: 1035 | веќе видена

Трајко Димков од ВМРО-ДПМНЕ за најновата анкета на БРИМА според која СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ, а премиерот Зоран Заев има повисок рејтинг од екс - премиерот, ...
сите 205 | | | веќе видена

Во текот на вчерашната собраниска седница со 62 гласа „за“ се избраа и замениците министри во владиниот кабинет. И покрај бојктот на опозицијата и бурните ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје - Јавна анкета за „Голем ринг“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: