Азот третпат сервира здрава храна

Не е макробиотиката здрава храна, туку месото, млекото, овошјето и зеленчукот кои се по потекло од вакви средини, беше истакнато на саемот


Производителите бараат заштитен знак, со географско потекло, „произведено во Азот“: од саемот во Теово

Храна од регионот на Азот се наоѓа на многу трпези низ земјава, но малкумина од консументите знаат од каде таа потекнува и дека ста нува збор за производи од здрава и еколошки чиста животна средина. Посетителите на овој крај се сведоци дека тука нема индустриски капацитети, има мал интензитет на сообраќајот, нема чад и загадување, затоа пак изобилува со шума, планински реки и чист воздух. Реонот на Азот е идеален за одгледување органска храна, поради што Основното училиште „Петар Поп Арсов“ во селото Богомила го организираше третиот саем на здрава храна „Поблиску до природата“, што се одржа во селото Теово, Општина Чашка.

- Сакаме на јавноста да и презентираме земјоделски производи и храна што потекнуваат од регионот на Азот и се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во интерјву за медиумите изјави дека Македонија би можела да има влада до средината на мај.Трајко Вељановски до вторник да ...
сите 240 | | | прочитана: 10538 | веќе видена

Како што јавува нашата екипа од Собранието, специјалната полиција ги растерува граѓаните од горниот дел од Собранието каде што според информациите сѐ уште се ...
сите 171 | | | прочитана: 11657 | веќе видена

Врховниот суд на денешното продолжение на општата седница не донесе одлука за рефератот по правното прашање„дали доказите кои се стекнати на незаконит начин ...
сите 235 | | | веќе видена

Клучот за исплатата на субвенциите сега е во рацете на Уставниот суд. Ако судот го укине членот од кривичниот закон кој не ја дозволува исплатата, субвенциите ...
сите 141 | | | веќе видена

Изданијата на неделниците излегоа пред да се случи насилството во Собранието. Во последните изданија Фокус пишува за пораките кои треба да ги донесе Хојт Ји, ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азот третпат сервира здрава храна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: