Јово Вангеловски избран за претседател на Врховен суд

Судскиот совет денеска едногласно го избра судијата Јово Јовановски за претседател на Врховниот суд.

Јовановски доаѓа на местото на досегашниот претседател Дане Илиев, по само eden месец работа во Врховниот суд.

Новиот претседател на Врховниот суд е во кумско сродство со претседателот на Собранието Трајко Велјановски.

Претседателот на Судскиот совет Беќир Исени, непосредно по изборот на Јовановски изјави дека не гледа ништо спорно во изборот на новиот претседател на Врховниот суд.
| | веќе видена | слични

Останато

Како што минува времето, така на површина се повеќе излегува непрофесионалното, незаконско и необјективно постапување на СЈО кое е политичко обвинителство, ...
сите 216 | | | веќе видена

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ повторно, овој пат директно од господинот Талат Џафери, бараме ден поскоро да свика итна ...
сите 373 | | | веќе видена

Популарноста на Кристијано Роналдо е неверојатно голема на сите континенти, а тоа го потврдија и кинеските фанови. Медиумите од азиската земја информираат дека ...
сите 77 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед, Секој нов ден-нови фотграфии на социјалните мрежи. Брутално секси, Повеќе од ...
сите 32 | | | прочитана: 234 | веќе видена

Фолк пејачот Аца Лукас и неговата нова девојка Бранислава Пашајлија се вљубени до учи еден во друг. Страста не можат да ја скротат дури и на јавни места. Така ...
сите 49 | | | прочитана: 640 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јово Вангеловски избран за претседател на Врховен суд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: