Приведени дел од тепачите од „Инсомнија“

Мобилната полициска единица вчера во акција во селото Сингелиќ во Скопје уапси неколкумина од учесниците во завчерашната крвава тепачка во кафе-барот „Инсомнија“. Во тепачката беше ранет Кољо Н.(46) со прекар Американецот, кој бил погоден со куршум во раката. Американецот, кој седел со своите пријатели, бил нападнат од Џељаљ А., по што почнала тепачка. Тогаш двајцата пријатели на Џељаљ извадиле пиштоли и со кундаците од оружјето почнале да го удираат Американецот по глава, кога случајно бил истрелан куршум што завршил во неговата дланка. Полицијата го привела Д.П.(36) викан Дешо, од Скопје, поради сомнение дека учествувал во инцидент во кафе-барот „Инсомнија“. Полицијата се сомнева дека пиштолот од кој бил погоден Американецот бил сопственост на Дешо. Уапсениот досега е осудуван на казни затвор од шест месеци па се до 18 месеци за насилства, измами, затајувања, тешки кражби и кражби.Во моментот на приведувањето со него бил Н.А., брат на Џељаљ, кој бил баран со судска потерница од 2005 година за недозволено ...
| | веќе видена | слични

Останато

Цеца Ражнатовиќ на новинарското прашање зошто нејзиниот добар пријател и колега Аца Лукас и неговата сопруга Соња Вуксановиќ не биле присутни на нејзиниот ...
сите 75 | | | веќе видена

Секојдневите закани и повикувања на убиство од новинарот Бранко Тричковски, како на политичари така и на новинари за ЗНМ досега не претставуваше говор на ...
сите 206 | | | прочитана: 778 | веќе видена

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 94 | | | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 102 | | | прочитана: 317 | веќе видена

Синот на сопственикот на компанијата од која Дарен Озборн го изнајмил комбето и со него се забил во групата верници пред џамијата во Лондон, ја шокирал ...
сите 96 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли наодите на новата влада дека постојат сериозни недостатоци во стадионот „Телеком Арена“ и дека постои голема можност финалето од ...
сите 44 | | | прочитана: 353 | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со Борге Бренде, ...
сите 85 | | | прочитана: 2907 | веќе видена

Во текот на вчерашната собраниска седница со 62 гласа „за“ се избраа и замениците министри во владиниот кабинет. И покрај бојктот на опозицијата и бурните ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени дел од тепачите од „Инсомнија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: