Премиера на филмот „Искушение“ на Бранко Костески

Премиера на филмот „Искушение“ на Бранко Костески

Краткиот игран филм „Искушение“, по сценарио и режија на Бранко Костески, ќе биде премиерно прикажан вечерва во 20.30 часот, во Кинотеката на Македонија. Филмот е снимен на локации во Скопје. Го продуцираше „Гејзер“, во соработка со „Гримус медија груп“. Улогите ги толкуваат Сенко Велинов, Синоличка Трпкова, Петар Арсовски, Данчо Чевревски, Никола Черкезов, Марко Јорев, Тони Михајловски, Салаетин Билал, Елхаме Билал, Камка Тоциновски, Жаклина Стефковска, Игор Стојчевски, Зорица Стојановска, Сања Арсовска. Директор на фотографијата е Апостол Трпески, сценографијата ја направи Бујар Муча, костимите се на Жаклина Крстевска, а монтажер е Владимир Павловски.
| | веќе видена | слични

Останато

Апелациониот суд денеска ќе ја донесе одлуката дали поранешниот премиер Никола Груевски и неговите партиски соработници Јанакиески, Јакулоска, Божиновски и ...
сите 231 | | | веќе видена

Комисијата за финансирање и за буџет денеска ќе ја продолжи расправата за ребалансот на буџетот за 2017 година, на шестото продолжение на седницата кое треба ...
сите 170 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 44 | | | прочитана: 1094 | веќе видена

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, би можел да биде дел од европскиот Суперкуп на УЕФА во Скопје, и покрај најавите дека ќе го прескокне ...
сите 136 | | | веќе видена

Постојано гледаме фотографии од Марјана Станојковска која пали и жари, но оваа сигурно не сте ја виделе. Убавата лото-девојка на само 14 години, фотографијата ...
сите 54 | | | веќе видена

-Кривичните постапки на СЈО се тенденциозни и политички мотивирани. Сите акции кои ги превзема СЈО се во насока на оцрнување на раководството на ВМРО-ДПМНЕ по ...
сите 185 | | | веќе видена

Жалбите за предметот „Тендери“ ќе се разгледуваат денеска во Апелацискиот суд - Скопје. Обвинета е поранешната министерка за култура Елизабета ...
сите 171 | | | прочитана: 920 | веќе видена

Сите знаеме колку е стресно кога седиме некаде на гости, шетаме надвор или сме на одмор, а постојано се прашуваме во главата дали сме заклучиле, дали болјерот ...
сите 29 | | | прочитана: 1264 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиера на филмот „Искушение“ на Бранко Костески

Од:
До кого (е-маил):
Порака: