Скопје - Отворено Туристичко биро на Град Скопје

Сите гости што го посетуваат градот од денеска ќе може да ги користат услугите на Туристичкото биро на Град Скопје, кое вчера е отворено во просториите на Културно-информативниот центар. Бирото ќе посредува во обезбедување услуги во доменот на сместувањето на туристите, а ќе продава и билети за културни, забавни, спортско-рекреативни и за стопански приредби. Во него ќе можат да се купат сувенири, разгледници, брошури, туристички карти, филмови и фотоапарати. Покрај тоа, Бирото ќе дава туристички информации и ќе врши дистрибуција на информативно-промотивен материјал, а ќе обезбедува и информации во врска со селскиот и еколошкиот туризам.
| | веќе видена | слични

Останато

Цеца Ражнатовиќ на новинарското прашање зошто нејзиниот добар пријател и колега Аца Лукас и неговата сопруга Соња Вуксановиќ не биле присутни на нејзиниот ...
сите 75 | | | веќе видена

Секојдневите закани и повикувања на убиство од новинарот Бранко Тричковски, како на политичари така и на новинари за ЗНМ досега не претставуваше говор на ...
сите 108 | | | прочитана: 778 | веќе видена

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 94 | | | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 102 | | | прочитана: 317 | веќе видена

Синот на сопственикот на компанијата од која Дарен Озборн го изнајмил комбето и со него се забил во групата верници пред џамијата во Лондон, ја шокирал ...
сите 96 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли наодите на новата влада дека постојат сериозни недостатоци во стадионот „Телеком Арена“ и дека постои голема можност финалето од ...
сите 44 | | | прочитана: 353 | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со Борге Бренде, ...
сите 85 | | | прочитана: 2907 | веќе видена

Во текот на вчерашната собраниска седница со 62 гласа „за“ се избраа и замениците министри во владиниот кабинет. И покрај бојктот на опозицијата и бурните ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје - Отворено Туристичко биро на Град Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: