Форца Волеј со пресврт до титулата

Одбојкарките на Форца Волеј ја освоија првата титула во клупската историја откако со неверојатен пресврт го совладаа 11-кратниот шампион Работнички Фершпед, со 3-2 (19-25, 15-25, 25-23, 25-19, 15-10) во мајсторката од финалната плејоф-серија подобар од пет. Салата на спортскиот центар Форца беше целосно исполнета со два спротивставени табора, од вкупно 500 навивачи. Тимот на тренерот Зоран Чадиев конечно ја прекина доминацијата на шесткратниот првак во низа и ја комплетира двојната круна, по претходната победа над градскиот ривал во финалето од националниот куп. Чадиев го следеше овој меч од трибината, откако по третата средба од финалето заработи полугодишна суспензија. Неговите девојки без него во средата победија во клучниот меч на гости со 3-1 и израмнија во серијата на 2-2, а сега го направија истото откако го надминаа психолошкиот притисок. Пред три години почнавме од нула, но макотрпната работа даде плод. Титулата за нас има големо значење, бидејќи ние, за разлика од Работнички Фершпед, ќе пријавиме ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на социјалдемократите Зоран Заев вечерва ги објави имињата на кандидатите што ги предлага неговата партија за министри во новиот владин кабинет. Заев ...
сите 313 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се смета дека е една од најбогатите политички партии во Европа, според СЈО тие средства ги стекнале во последните пет години. Во досието на СЈО под ...
сите 188 | | | веќе видена

Деновиве регионалните медиуми се преплавени со наводното неверство на сопругот на Јелена Карлеуша. Фудбалерот Душко Тошиќ е фотографиран од страна на турските ...
сите 19 | | | прочитана: 234 | веќе видена

Продолжува истрагата по осомничените за бомбашкиот напад во Манчестер и можно е на слобода се уште да има членови на мрежата на терористот Салман Абеди, денска ...
сите 130 | | | прочитана: 222 | веќе видена

Првата дама на САД Меланија Трамп пристигна во петокот на сончевиот италијански остров Сицилија, каде што нејзиниот сопруг учествува на самитот на Групата ...
сите 90 | | | прочитана: 353 | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) води предистражна постапка за портпаролот на ДУИ Бујар Османи за болниците во Чаир и Тетово, дознаваме од извори во ...
сите 100 | | | прочитана: 277 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Форца Волеј со пресврт до титулата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: