Сашо Кокаланов нов главен уредник на „Дневник“

Со роденденска торта и со многу пристигнати честитки , вчера Редакцијата на Дневник одбележа два настана : својот дванаесетти роденден и стапувањето на должност на новиот главен и одговорен уредник Сашо Кокаланов , кој денеска ќе го преземе кормилото на првиот македонски независен весник од Катерина Блажевска . Кокаланов својата професионална новинарска кариера ја почна пред седум години во Дневник , а две години беше уредник во внатрешнополитичката рубрика на весникот . Работеше во повеќе електронски и печатени медиуми . Една година беше во македонската дипломатија . По успешно завршениот четиригодишен мандат на местото главен и одговорен уредник , Катерина Блажевска ќе остане во редакцијата на местото уредник коментатор .
| | веќе видена | слични

Останато

Пејачот Аца Лукас им признал на пријателите дека е подготвен да ја заборави аферата на својата сопруга Соња, за која во последно време многу се пишуваше. Тој и ...
сите 11 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Владата на Република Македонија, Драги Рашковски по повод пишувањата во однос на одржувањето на Суперкупот од Владата излегоа со ...
сите 81 | | | прочитана: 813 | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 107 | | | прочитана: 913 | веќе видена

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 87 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ е партијата што ја направи најголемата партизација на државните институции и целокупното општество. 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ беше ...
сите 164 | | | веќе видена

Renault објавија нови слики и детали во врска со нивниот нов Megane RS, кој целосно ќе биде претставен на Frankfurt Motor Show во септември. Новиот Megane ...
сите 9 | | | веќе видена

Неодоговорното и коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 11 години зад себе остави огромни штети врз интересите на граѓаните и државата, наведува СДСМ ...
сите 113 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со Борге Бренде, ...
сите 202 | | | прочитана: 4080 | веќе видена

Во текот на вчерашната собраниска седница со 62 гласа „за“ се избраа и замениците министри во владиниот кабинет. И покрај бојктот на опозицијата и бурните ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сашо Кокаланов нов главен уредник на „Дневник“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: