Зошто борците на Исламска држава ги фрлаат од згради во Мосул?


Ирачките безбедносни сили ги убиваат заробениците од Исламската држава (ИД), бидејќи веруваат дека тие ќе избегаат, подмитувајќи ги властите во Багдад, доколку ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ирачката влада отвори истрага во врска со снимките на кои што може да се види како ирачките војници убиваат невооружени припадници на Исламската држава во ...
| | веќе видена | слични

Меѓународната организација за човекови права Human Rights Watch (HRW) ги обвини ирачките безбедносни сили дека присилни преселуваат најмалку 170 семејства на ...
| | веќе видена | слични

Десетици модифицирани автомобили кои што борците на Исламската држава планирале да ги искористат во напади, изложени се во Мосул откако биле запленети од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ирачките безбедносни сили пред неколку дена го ослободија најголемото упориште на ИСИС во Ирак - Мосул. Иако тоа не значи дека џихадистите се поразени, сепак ...
| | веќе видена | слични

Воените дејствија во Мосул продолжуваат со полна сила. Ова го објави дописник на руските медиуми, кој се наоѓа во градот. Битките се водат во западниот дел на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако премиерот на Ирак соопшти дека Мосул веќе е ослободен од “Исламска држава”, војници од ирачката армија не престануваат да бараат преживеани терористи. ...
| | веќе видена | слични

Жена самоубиец се разнесе близу ирачки војници во Мосул. Загинале двајца војници и помалиот нејзин син, соопштува “Дејли мејл”. Изданието распространи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бранислава и Лукас раскинаа поради нејзините голи фотографии кои пред 11 години ги праќала на тогашното момче. Ова се фотографиите кои и пресудија на нејзината ...
сите 68 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Петре Шилегов денеска изјави дека одложувањето на притворите до правосилноста на решенијата за притвор им овозможиле да избегаат на ...
сите 248 | | | прочитана: 1099 | веќе видена

Радмила Манојловиќ не одолеа на пластичната хирургија, како и голем дел од нејзините колешки. Таа значително ги зголеми усните. Драстичната разлика се гледа ...
сите 12 | | | прочитана: 10201 | веќе видена

Миљан Д. од Прекадин кај Прокупљњ зел од сопругата Снежана Д. 500.000 динари, кои таа ги зела како кредит за реновирање на куќата, и побегнал со возилото, ...
сите 8 | | | прочитана: 265 | веќе видена

За разлика од своите популарни колешки, актерката Ева Лонгорија не ги искривува сликите од својата фигура... Латино убавицата гордо го истакнува своето убаво ...
сите 30 | | | прочитана: 791 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто борците на Исламска држава ги фрлаат од згради во Мосул?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: