Претставата „Име“ театарот „Комедија“ на „Охридско лето“ ќе ја игра на затворена сцена

Истовремено во соопштението од Фестивалот „Охридско лето“ се наведува дека наместо во предвидениот термин од 22:30, почетокот на претставата е презакажан за од ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи целава земја е зафатена од воден бран голем број настани кои беа предвидени во туристичките центри, но и оние кои беа дел од богатата културна програма ...
| | веќе видена | слични

Зима среде лето! Уште тоа ни фалеше, после едномесечното тресење на земјата – ова се најчестите коментари меѓу охриѓани, особено оние што издаваат станови и ...
| | прочитана: 660 | веќе видена | слични

Поради неповолните временски услови театарската претстава „Име“ на НУ „Театар Комедија“ закажана за утревечер на програмата на „Охридско лето“, наместо на ...
| | веќе видена | слични

Театарската претстава „Име“ на НУ Театар Комедија, Скопје, која беше закажана за утре во 22:30 во предворјето на црква Св. Софија ќе се игра во Центарот за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за култура реагира на, како што наведува во соопштение, изнесени невистини од пратеникот Крсте Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ на денешната ...
| | веќе видена | слични

Лага е дека за овој објект бил обезбеден буџет и дека била завршена постапката за избор на проектант. Всушност, токму за тоа идејно решение бил распишан тендер ...
| | веќе видена | слични

Министерството за култура во вторникот „остро реагира“ на „изнесените невистини“ од страна на пратеникот Крсте Јовановски и ВМРО–ДПМНЕ на прес-конференцијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што минува времето, така на површина се повеќе излегува непрофесионалното, незаконско и необјективно постапување на СЈО кое е политичко обвинителство, ...
сите 216 | | | веќе видена

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ повторно, овој пат директно од господинот Талат Џафери, бараме ден поскоро да свика итна ...
сите 373 | | | веќе видена

Популарноста на Кристијано Роналдо е неверојатно голема на сите континенти, а тоа го потврдија и кинеските фанови. Медиумите од азиската земја информираат дека ...
сите 77 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед, Секој нов ден-нови фотграфии на социјалните мрежи. Брутално секси, Повеќе од ...
сите 32 | | | прочитана: 234 | веќе видена

Фолк пејачот Аца Лукас и неговата нова девојка Бранислава Пашајлија се вљубени до учи еден во друг. Страста не можат да ја скротат дури и на јавни места. Така ...
сите 49 | | | прочитана: 640 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претставата „Име“ театарот „Комедија“ на „Охридско лето“ ќе ја игра на затворена сцена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: