Жителите на Батинце загрижени – Дали има контејнери со опасен хемиски отпад во „Дрисла“?

Жителите на село Батинце, се кренаа на нозе по веста објавена пред неколку недели во Италијанските медиуми, во која што пишуваа дека контејнери со хемиски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кон крајот на 2016 година од Италија тргнале 1.300 контејнери со отпад, кој требало да се складира или уништи во скопската депонија „Дрисла“. На сред пат, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Европратениците посакуваат преработката на отпадот да достигне 70 отсто до 2030 година, наспроти сегашниве 44 проценти, а истовремено отпадот кој ќе завршува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

До 70 отсто треба да се зголеми уделот на отпадот за рециклирање во Европа до 2030 година. Вака гласи предлогот од европарламентот, која ќе треба да преговара ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судиите од Кривичните совети на Одделението за организиран криминал и корупција при Основен суд Скопје 1 денеска донесоа одлука да не го прифатат барањето на ...
сите 257 | | | прочитана: 169 | веќе видена

На четвртата годишница од атентатот на британскиот војник Ли Ригби, бомбаш самоубиец се разнесе на концерт во Манчестер. Загинаа најмалку 22 луѓе. Полицијата ...
сите 8 | | | прочитана: 1432 | веќе видена

Се очекува дека веќе в петок Зоран Заев, мандатарот за состав на нова влада, ќе ги објави владината програма и составот на премиерскиот кабинет. Последните ...
сите 132 | | | веќе видена

Во најновото издание на политичко-економскиот магазин Фактор 24 меѓу содржините ќе го погледнете интервјуто со Александар Николовски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 271 | | | веќе видена

Полицијата на Манчестер претходно соопшти и дека е уапсен 23-годишен маж поврзан со бомбашкиот напад Мажот осомничен за синоќешниот самоубиствен бомбашки напад ...
сите 253 | | | прочитана: 3415 | веќе видена

Ситуацијата кулминираше кога опозициските пратеници излегоа да се сретнат со стечајците на влезот од собраниската зграда. Според МВР, инцидентот настанал околу ...
сите 37 | | | веќе видена

Медиумите известуваат дека Тошиќ е фотографиран со друга жена и пишуваат дека тоа е манекенката од Струмица по име Марија Андоновска пишува Телеграф . Душко ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жителите на Батинце загрижени – Дали има контејнери со опасен хемиски отпад во „Дрисла“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: