Зборови кои ги наежија сите во судницата – „Доведете ми го братот додека е жив, овие денови се убиваат и адвокати и сите останати!

Судењето за убиството на Никола Бојовиќ и Милош Видаковиќ од 2013 година беше одложено за денес во Специјалниот суд. Како што непосредниот извршител на ...
| | веќе видена | слични

Останато

За денеска на агендата на Собранието е закажано продолжението на конститутивната седница, на која на дневен ред се преостанатите две точки изгласување на ...
сите 552 | | | прочитана: 185 | веќе видена

Зоран Заев, прашан зошто не ја прифаќа понудата на ВМРО-ДПМНЕ да се откаже од Тиранската платформа, одговори дека ваквиот предлог на Груевски е обид за ...
сите 56 | | | прочитана: 4483 | веќе видена

Она што во моментов го прави СЈО во врска со Сеад Кочан како што веќе кажав и за Тв Нова, како што постојат истражувачки новинари финансирани од Сорос, така ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зборови кои ги наежија сите во судницата – „Доведете ми го братот додека е жив, овие денови се убиваат и адвокати и сите останати!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: