Од затвор во Србија

Санел М. е протеран од Германија во Србија. Тој веќе две години беше на отслужување затворска казна поради ненамерно убиство на една девојка. Така младиот ...
| | веќе видена | слични

Во саботата навечер во Босна трагично настрада Санел Ибрахимовиќ (41), неговиот син Ведин (12) и Сафат Мехиќ (50), а според првичните извештаи од вештаците ...
| | веќе видена | слични

Минатата вечер трагично настрадале 41- годишниот Санел Ибрахимовиќ, неговиот 12- годишен син и пријателот 50- годишниот Сафет Мехиќ во Босна, а според ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во секоја демократска земја постои Устав што треба да се почитува. Решението на кризата е во Уставот и во демократијата. Ова го порача вчера копретседавачот на ...
сите 83 | | | прочитана: 4308 | веќе видена

Кражба има, крадците наводно се фатени, но пари нема. Грабежот во НЛБ банка останува мистерија проследена со многу контрадикторности во јавните обраќања на ...
сите 58 | | | прочитана: 156 | веќе видена

Мирна атмосфера и единствена порака испратија вчера Гевгеличани кои во голем број излегоа да се изјаснат ЗА или ПРОТИВ отворањето на рудници за злато на ...
сите 157 | | | прочитана: 156 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од затвор во Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: