Запленети над 1,8 тони албанска марихуана

5 копии
10 копии

Граничната полиција на преминот Капштица, на албанско-грчката граница, заплени 79 килограми марихуана. Се би било вообичаено, бидејќи запленувањето дрога веќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политичките лидери сосема различно го толкуваат насилствата во Собранието. Во синоќешните интервјуа за ТВ Телма, претседателот на СДСМ Зоран Заев, рече дека ...
сите 206 | | | веќе видена

Трајко Вељаноски во изјава за Сител, вели МВР е задолжено за обезбедувањето и најверојатно имало пропусти, па затоа се случиле инциденти. Тој не го признава ...
сите 48 | | | прочитана: 534 | веќе видена

Врховниот суд на денешното продолжение на општата седница не донесе одлука за рефератот по правното прашање„дали доказите кои се стекнати на незаконит начин ...
сите 154 | | | веќе видена

Клучот за исплатата на субвенциите сега е во рацете на Уставниот суд. Ако судот го укине членот од кривичниот закон кој не ја дозволува исплатата, субвенциите ...
сите 122 | | | веќе видена

Демократските процеси продолжуваат, по легитимниот избор на нов претседател на Собранието на Република Македонија. Никој не може да ја спречи вербата и волјата ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запленети над 1,8 тони албанска марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: