Турската Влада предложи продолжување на вонредната состојба


6 копии

Турската Влада до Парламентот во Анкара достави барање за продолжување на вонредната состојба во Турција за уште три месеци. Новото продолжување би требало да ...
| | веќе видена | слични

Хуриет – ИстанбулВо обраќањето на Светскиот нафтен конгрес во Истамбул на 10 јули, турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган рече дека е пропуштена „голема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одбележувањето на годишнината од пропаднатиот обид за пуч во Турција и најновите изјави на Ердоган, доминираат на страниците за меѓународна политика во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган синоќа ги зајакна нападите против Европската унија, истанувајќи дека Турција мора да оди по сопствениот пат и вети дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии
повеќе

Останато

Како што минува времето, така на површина се повеќе излегува непрофесионалното, незаконско и необјективно постапување на СЈО кое е политичко обвинителство, ...
сите 216 | | | веќе видена

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ повторно, овој пат директно од господинот Талат Џафери, бараме ден поскоро да свика итна ...
сите 373 | | | веќе видена

Популарноста на Кристијано Роналдо е неверојатно голема на сите континенти, а тоа го потврдија и кинеските фанови. Медиумите од азиската земја информираат дека ...
сите 77 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед, Секој нов ден-нови фотграфии на социјалните мрежи. Брутално секси, Повеќе од ...
сите 32 | | | прочитана: 234 | веќе видена

Фолк пејачот Аца Лукас и неговата нова девојка Бранислава Пашајлија се вљубени до учи еден во друг. Страста не можат да ја скротат дури и на јавни места. Така ...
сите 49 | | | прочитана: 640 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турската Влада предложи продолжување на вонредната состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: