Џудишал Воч се сомнева во финансирањето на организациите на Сорос


Македонија ги илустрира субверзивните тактики кои Сорос ги користи за разгорување на граѓанска војна, преку финансирање на организации, медиуми и улични ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Џудишал Воч“ го тужи американскиот Стејт департмент, УСАИД организациите на Џорџ Сорос, кои во соработка со Стејт департментот, амбасадорот Џес Бејли и УСАИД ...
| | веќе видена | слични

Тужбата беше поднесена откако и американскиот Стејт департмент, како и УСАИД, не одговори на барањето според АСИ од 16 февруари, со кое се бараа сите записи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Џудишал Воч“, додава Маршал, побара од Стејт департментот и УСАИД, преку Актот за слобода на информациите, да ги објави на јавноста нивната финансиска ...
| | веќе видена | слични

Маршал вели дека Македонија е важна не само за откривањето на активностите на Сорос во Македонија, но и за сите нас кои не’ инспирираше во Џудишал Воч да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Предмет на тужбата што ја покрена „Џудишал Воч“ против Стејт Департментот и УСАИД за нивните активности во Република Македонија, не е политиката на Амбасадата ...
| | веќе видена | слични

Според конзервативната невладина организација тужбата следува откако се појавиле сомнежи за незаконско финансирање и политички активности на амбасадорот Бејли ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Соња Вуксановиќ е во Србија од каде објави фотографија со која изгледа како да сака нешто да порача. На фотографијата јасно се гледаат Соња и нејзините ...
сите 58 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија на вчерашната седница донесе одлука со којашто укажува на АД за изградба и стопанисување со станбен простор и деловен простор ...
сите 141 | | | веќе видена

Во петокот погребан беше популарниот српски актер, Богољуб Митиќ – Ѓоша, а неговите сограѓани од родното место на глумецот веќе покренале иницијатива да се ...
сите 109 | | | веќе видена

Жителите и роднините на ожалостените од Глумово ги испратија денеска во вечниот дом четворицата членови од истото семејство кои беа убиени вчера. Полицијата и ...
сите 68 | | | прочитана: 418 | веќе видена

Единаесетгодишно момче е пронајдено мртво на железничка станица во Девентрија во Велика Британија. Момчето загинало од струен удар, но се уште не е утврдено ...
сите 94 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение повторно побара одговор за содржината на договорот за добрососедство со Бугарија по неодамнешната посета на оваа држава од ...
сите 477 | | | веќе видена

За разлика од саботата кога на граничниот премин Богородица, за излез од Македонија и влез во Грција беше забележана километарска колона дури и насилство меѓу ...
сите 100 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Кралството Шпанија, Рамон Абароа Каранза. Шпанскиот амбасадор ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џудишал Воч се сомнева во финансирањето на организациите на Сорос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: