Во Велика Британија од недела сите цигари во истo зелено пакување


Останато

Лажна тревога за бомба во колеџот во Трафорд, Манчестер. Неколку патишта беа блокирани, полицијата врши проценка на состојбата. Британската полиција соопшти ...
сите 184 | | | прочитана: 264 | веќе видена

Околу 20 лица и натаму се во критична состојба по самоубиствениот бомбашки напад на концертот на Аријана Гранде во Манчестер. Околу 20 лица и натаму се во ...
сите 158 | | | веќе видена

Учеството на Беса во новата влада на СДСМ е под голем знак прашање, иако поддршката за реформските проекти ќе остане и во случај да не се постигне договор. ...
сите 208 | | | прочитана: 653 | веќе видена

Доаѓа време за одговори. Граѓаните не сакаат политичари што лажат кај што ќе стигнат. Оправдано се плашат дека Заев е подготвен да ја реазлизира Тиранската ...
сите 203 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска оствари состанок во општинскиот комитет на партијата во Ресен. -На состанок во општинскиот комитет на ...
сите 182 | | | веќе видена

Каде завршувале средствата кои се предвидени за здравственото осигурување на работниците во МВР и кој е виновник за тоа? На ова прашање денеска одговор од ...
сите 91 | | | веќе видена

До сопственикот на ТВ Нова, Сеад Кочан, на адресата на „Трансмет“ деновиве стигнало писмо од новинар во ТВ 24 Вести во кое тој информира за притисоците кои ги ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Велика Британија од недела сите цигари во истo зелено пакување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: