В среда вонредна проекција на македонскиот филм „Јавачи на коњи“ на „Скопско лето“

„Скопско лето“ информира дека љубителите на филмот ќе имаат можност в среда ( 19.07.) , на Факултетот за ликовни уметности – Сули ан, со почеток во 21 : 00 ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
3 копии

Вечерва со почеток во 21 часот на ФЛУ, Сули ан, на програмата на Скопско лето е проекција на македонската драма „Јавачи на коњи" . Филмот е со времетраење од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бранислава и Лукас раскинаа поради нејзините голи фотографии кои пред 11 години ги праќала на тогашното момче. Ова се фотографиите кои и пресудија на нејзината ...
сите 71 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Петре Шилегов денеска изјави дека одложувањето на притворите до правосилноста на решенијата за притвор им овозможиле да избегаат на ...
сите 242 | | | прочитана: 1089 | веќе видена

Хрватска трага по мајка на мало дете, која исчезна во петокот откако излегла од домот, по што и се загубила секоја трага. Сопругот на Даниела Јенковиќ ја моли ...
сите 3 | | | прочитана: 938 | веќе видена

Лепа Брена ги покажа убавите синови. Пејачката има три момчиња. Две се од бракот со нејзиниот сопруг – тенисерот Слободан Живоиновиќ. Најголемото момче е од ...
сите 28 | | | прочитана: 765 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

В среда вонредна проекција на македонскиот филм „Јавачи на коњи“ на „Скопско лето“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: