Се уредува најстарото прилепско училиште

2 копии

Подрачното училиште „Блаже Конески“ во населбата Варош во Прилеп ќе добие ново партерно уредување на дворот. Средствата се обезбедени од буџетот на локалната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ученик од ООУ „Блаже Конески“ на часот по физичко и здравствено образование го повреди окото и поради сложеноста на операцијата ученикот е итно префрлен на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Четворица началници поставени од пржинскиот министер Оливер Спасовски се цел на предистрагата на обвинителството за организиран криминал за изборни ...
сите 69 | | | веќе видена

Првообвинетиот за настаните во Диво Насеље, се брани дека тој не бил организатор на упадот во Македонија, а главните организатори биле убиени од полицијата. ...
сите 61 | | | веќе видена

Кога имате менструација не би требало да правите многу работи и треба повеќе да внимавате. На тој начин полесно ќе ги поминете тие денови, а ќе немате болна ...
сите 3 | | | прочитана: 354 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се уредува најстарото прилепско училиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: