Тимоние на средба со Шеќеринска: Вратите на НАТО се отворени


7 копии

 Ова беше истакнато на денешната средба помеѓу министерката за одбрана Радмила Шекеринска и амбасадорот на Република Франција Кристиан Тимоние, во ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Билатералните одбранбени односи помеѓу Македонија и Полска се пример за соработка помеѓу две партнерски земји и треба да се направат напори тие дополнително да ...
| | веќе видена | слични

Министерката Шекеринска го истакна сериозниот пристап на Владата кон потребните реформи во Министерството и Армијата. Таа посочи дека Македонија ја цени ...
| | веќе видена | слични
10 копии

 Ова го заклучиле на денешната средба во Министерството за одбрана, министерката Радмила Шекеринска и амбасадорот на Словенија во Македонија, Милан Јазбец. ...
| | веќе видена | слични
6 копии
10 копии

Членството на државите од регионот во колективните безбедносни системи е од големо значење за безбедноста и за стабилноста на Балканот, заклучија на вчерашната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денес во Министерството за одбрана оствари средба со амбасадорот на Чешката Република, Н.Е. Мирослав Рамеш. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 94 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли наодите на новата влада дека постојат сериозни недостатоци во стадионот „Телеком Арена“ и дека постои голема можност финалето од ...
сите 45 | | | прочитана: 356 | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 102 | | | прочитана: 319 | веќе видена

Renault објавија нови слики и детали во врска со нивниот нов Megane RS, кој целосно ќе биде претставен на Frankfurt Motor Show во септември. Новиот Megane ...
сите 6 | | | веќе видена

Огњен Амиџиќ во својата емисија ги покани Светлана Ражнатовиќ – Цеца и нејзината ќерка Анастасија. Девојките отворено зборуваа на сите теми со водителот, а ...
сите 29 | | | прочитана: 593 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тимоние на средба со Шеќеринска: Вратите на НАТО се отворени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: