Ректоратот на УКИМ се согласил да ги повлече од употреба спорните учебници со дискриминирачки содржини

Ректоратот на Универзитетот “Св.Кирил и Методиј“ прифати во Правилникот за организирање издавачка дејност да се внесе одредба со која се забранува употреба на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По поднесени претставки до Народниот правобранител од Коалицијата за сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници ректоратот на УКИМ прифати во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ректоратот на УКИМ прифатил во Правилникот за организирање на издавачка дејност да се внесе одредба за забрана за употреба на учебници кои не се во согласност ...
| | веќе видена | слични

По поднесени претставки до Народниот правобранител од страна на Коалицијата „Сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници“ (СЗПМЗ), Народниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судот подлегна на притисоците на СДСМ и на нивните поддржувачи. Апелациониот суд отфрли издржани аргументи на одбраната за укинување на мерките на ...
сите 230 | | | прочитана: 280 | веќе видена

Милан Калиниќ ја промени фризурата, а неговиот нов имиџ никому не му се допадна. Водителот објави виеоснимка од својата нова фризура на Инстаграм. „Зошто им ...
сите 10 | | | прочитана: 233 | веќе видена

Фолк-пејачот Аца Лукас р ечиси два месеци ја бранува јавноста со бурниот приватен живот. Добро, рака на срце неговиот живот и не е толку приватен, особено по ...
сите 60 | | | прочитана: 661 | веќе видена

Радмила Манојловиќ не одолеа на пластичната хирургија, како и голем дел од нејзините колешки. Таа значително ги зголеми усните. Драстичната разлика се гледа ...
сите 22 | | | прочитана: 8922 | веќе видена

Фолк-пејачката Лепа Брена и бившиот тенисер Боба Живојиновиќ се 26 години во брак. Како што открива пејачката, нивниот заеднички живот бил исполнет со ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ректоратот на УКИМ се согласил да ги повлече од употреба спорните учебници со дискриминирачки содржини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: