Пет германски државјани уапсени од бугарските власти на границата со Турција

Како што пренесува дописникот на МИА од Берлин групата патувала со воз од Букурешт за Истанбул, а причина за приведувањето биле знаци на радикализација, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Бугарската полиција уапсила пет германски државјани, од кои едниот е малолетен, на граничниот премин со Република Турција, Капетан Андреево, јавуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во секоја демократска земја постои Устав што треба да се почитува. Решението на кризата е во Уставот и во демократијата. Ова го порача вчера копретседавачот на ...
сите 83 | | | прочитана: 4308 | веќе видена

Кражба има, крадците наводно се фатени, но пари нема. Грабежот во НЛБ банка останува мистерија проследена со многу контрадикторности во јавните обраќања на ...
сите 58 | | | прочитана: 156 | веќе видена

Мирна атмосфера и единствена порака испратија вчера Гевгеличани кои во голем број излегоа да се изјаснат ЗА или ПРОТИВ отворањето на рудници за злато на ...
сите 157 | | | прочитана: 156 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет германски државјани уапсени од бугарските власти на границата со Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: