Уапсени две лица осомничени за поврзаност со нападите во Париз и Брисел

12 копии

Белгиската полиција синоќа во бриселското предградие Лакен уапси две лица под сомнение дека се поврзани со терористичките напади во Париз во ноември 2015-та ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според електронското издание на весникот „Дерниер Јор“, полицијата привела маж и жена кои, освен за врски со нападите во Париз, се осомничени и дека им дале ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ писмено реагира на објавата на Ди Цајт . „Поранешниот уредник во весникот „Ди Цајт“ Тео Зомер, очигледно е лошо информиран за ситуацијата во ...
сите 484 | | | веќе видена

Известувачот за Република Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл, во изјава за државната новинска агенција МИА демантира дека тој за некој медиум ...
сите 77 | | | веќе видена

Во црна кожа, тесни пантолни Цеца пееше повеќе од два часа без пауза Светлана Цеца Ражњатовиќ вчера одржа концерт во Скопје каде воодушеви повеќе од 12.000 ...
сите 27 | | | прочитана: 155 | веќе видена

Нетранспарентно работење на СЈО околу ангажираните експерти и трошоците за нивни надоместоци. Порталот Прес 24 пишува дека СЈО не одговорило на прашањата на ...
сите 162 | | | веќе видена

За македонскиот трубач од светска класа, Џамбо Агушев најчесто слушаме за неговите бројни успеси кои ги нижи од настапите ширум светот. Приватноста на Џамбо и ...
сите 14 | | | прочитана: 8108 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсени две лица осомничени за поврзаност со нападите во Париз и Брисел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: