Трпчески пред германската публика премиерно го изведе „Македонисимо“

11 копии

Публика во Лудвидсбург имаше прилика премиерно да го слушне новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски насловен „Македонисимо“ со музика од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Симон Трпчески освен на пијано свиреше и на хармоника, па дури и запеа на светската премиера на неговиот најнов проект со музика од Македонија, насловен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Освен на пијано, Трпески свиреше и на хармоника, па дури и запеа. Бувчанско, Малешевка, Црногорка, Беранче, Велигденско, Пелистерско, Поступано, но и Филка ...
| | веќе видена | слични

Германската публика во германскиот град Лудвидсбург имаше можносто во четвртокот вечерта премиерно да го слушне новиот проект на светски прославениот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот пијанист со светска слава Симон Трпчески вечерва ќе ја има светската премиера на својот најнов проект со музика од Македонија, насловен ...
| | веќе видена | слични

Дождот беше добредојден, но не и градот, за земјоделците од Кумановскиот и Липковскиот регион. 24 часа по поројните дождови, земјоделците се жалат дека се ...
| | веќе видена | слични

После пролетните мраеви земјоделците оваа сезона може да се соочат со нов проблем, долги и сушни периоди. Прогонозите велат топло лето со високи температури ...
| | веќе видена | слични

Останато

Милан Калиниќ ја промени фризурата, а неговиот нов имиџ никому не му се допадна. Водителот објави виеоснимка од својата нова фризура на Инстаграм. „Зошто им ...
сите 11 | | | прочитана: 178 | веќе видена

Медиумите под контрола на СДСМ почнуваат со притисоци за следната фаза околу прифаќање или отфрлање на неоснованите обвиненија. И досега тоа го правеа со т.н. ...
сите 187 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност, повремено облачноста ќе се зголемува и ќе има локална појава на дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трпчески пред германската публика премиерно го изведе „Македонисимо“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: