Третото коло од Ново Лото7/34 на Државната лотарија, седумка нема

Во третото коло на НовоЛото 7/34 нема добивка за седумка. Има два погодока за 6-ка кои носат по 69.047.33 денари, 148 погодоци за 5-ка со по 933,07 денари и 2.428 погодоци со 4-ка со по 132,71 денари. Добивката за 7-ка од 100.000 евра и добивката за дополнителната игра Џокер од 10.000 евра што ги гарантира Државна лотарија на Македонија се префрлаат за наредното коло, а добитниците на другите погодоци (6-ка, 5-ка и 4-ка) веќе може да ги добијат своите исплати. Во третото коло, што се одржа вчера имаше уплатено над 100.000 комбинации. На барање на играчите, уплатата на денот на извлекување – понеделник, пред извлекување е пролонгирана за 1 час, така што таа ќе трае до 18 и 30 часот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајца среќни добитници со по шест погодоци, кои носат по 69.047,33 денари, регистрирани се во третото коло на играта на среќа Ново Лото 7/34 на Државна лотарија на Македонија. Ниту една од уплатените над 100.000 комбинации ги немаше добитните седум броја, кои ја носат главната награда од 100.000 евра. Добивката за седумка од 100.000 евра и добивката за дополнителната игра Џокер од 10.000 евра што ги гарантира Државна лотарија на Македонија се префрлаат за наредното коло. Во вчерашното извлекување беа регистрирани 148 погодоци за 5ка ( со по 933,07) и 2428 погодоци за 4ка, со по 132,71 денари, кои веќе денеска може да си ги подигнат исплатите. На барање на играчите, уплатата на денот на извлекување – понеделник, пред извлекување е пролонгирана за еден час, се вели во соопштението на Државна лотарија на Македонија. Наместо како до сега, до 17:30 часот, уплатата на денот на извлекувањето, на продажните места ширум Македонија, граѓаните ќе може да ја вршат до 18:30 часот. Сите уплати кои ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Илма Карахмет во 2013 година учествуваше во “Х Фактор” и според многумина беше најдобра. Меѓутоа таа не победи, а тоа резултираше со ширење на негативни ...
сите 10 | | | веќе видена

Во продолжение уживајте во најмодерните нови ремек дела кои за некого се само глупост, додека за други се најкреативните замислени идеи на 21 век.
сите 18 | | | веќе видена

На повидок е нова естрадна војна, а овојпат главни актери се Боки 13 и Бени од Нон Стоп! Имено, деновиве во центарот на вниманието беше веста за хуманиот гест ...
сите 9 | | | веќе видена

Цели 13 години најмоќниот дилер на дрога во Мексико вешто ги избегнувал органите на прогонот. Тој бил познат по користењето на напредна технологија во своите ...
сите 5 | | | прочитана: 495 | веќе видена

Нејзиното име е Сара Најт, можеби изгледа како обично девојка која обожува тетоважи, се додека не ја погледнете во очи. Тогаш ќе видите дека нејзините белки се ...
сите 4 | | | прочитана: 254 | веќе видена

Доколку пред неколку години пртевте „Македонски Идол“ сигурно се сеќавате на еден од финалистите охриѓанецот Денис Мурат. Пејачот сега настапува низ земјава во ...
сите 9 | | | прочитана: 895 | веќе видена

Блогот Amsterdam Diaries е груб водич низ односот помеѓу проститутките и клиентите – од причината за посетата до техничките детали и опис на „уживањето“. ...
сите 8 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Третото коло од Ново Лото7/34 на Државната лотарија, седумка нема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: