На Македонија ѝ треба стратегија за рударството


12 копии

- Изминатата 2016 година беше прилично тешка, со многу ниски цени на металите, најниски во последната деценија, а „Злетово“ и „Тораница“ не работеа. Но, и во ...
| | веќе видена | слични

Рударскиот сектор во државата успешно ја заврши 2016 година оценија од македонската асоцијација на рударство. Важно е што годинава велат оттаму најголемиот дел ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Велат дека секоја реклама е добра реклама, иако струмичанката Марија Андоновска, инаку познат македонски модел деновиве беше во фокусот на регионалните медуми ...
сите 38 | | | прочитана: 500 | веќе видена

Реизбраниот лидер на СДСМ, Зоран Заев, денеска по партискиот конгрес изјави дека Македонија ќе остане унитарна. Додава дека Македонија ќе биде водена од ...
сите 94 | | | прочитана: 3099 | веќе видена

Најмалку 19 луѓе загинаа, а 50 се повредени во експлозија веднаш по концертот на американската пејачка Аријана Гранде во Манчестер, потврди британската ...
сите 130 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан утрово беше на распит во Специјалното јавно обвинителство заедно со адвокатот Никола Додевски. Макфакс дознава дека Кочан исказот го дал ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Македонија ѝ треба стратегија за рударството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: