Трамп нестрплив за средба со Папата, Ватикан изненаден


6 копии
4 копии
2 копии
2 копии

Папата Франциско во обраќањето „урби ет орби“ им го честита Христовото воскресение на католиците ширум светот и на илјадниците верници кои се собраа на ...
| | веќе видена | слични

Во очекување на традиционалното обраќањето за Христовото воскресение, Папата Франциск беше во ноќната поворка околу Колосеумот, во Рим. Папата укажа на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најмалку 19 луѓе загинаа, а 50 се повредени во експлозија веднаш по концертот на американската пејачка Аријана Гранде во Манчестер, потврди британската ...
сите 167 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша неодамна имаше операција, а како што таа сама истакнала станува збор за минорен женски гинеколошки проблем.Сепак таа многу брзо се врати на ...
сите 45 | | | прочитана: 2951 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се смета дека е една од најбогатите политички партии во Европа, според СЈО тие средства ги стекнале во последните пет години. Во досието на СЈО под ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп нестрплив за средба со Папата, Ватикан изненаден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: