18-год. девојка почина на сред час во СГГУ „Здравко Цветковски“

Трагичен крај на животот на една тинејџерка од Скопје - починала на своето училишно столче во текот на часот. 18 годишното девојче, цел ден не се пожалило на ...
| | прочитана: 758 | веќе видена | слични
11 копии
3 копии
5 копии
2 копии

По неуспешниот обид од професорите да ја освестат била повикана Итна медицинска помош, кои се обиделе да ја реанимираат, но не успеале. После тоа истата била ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Останато

Одлуката на Кривичниот совет да не ја прифати жалбата на СЈО со што Сеад Кочан ќе се брани од слобода, е уште еден пример за двојните стандарди на судството, ...
сите 264 | | | веќе видена

Сите членови на оперативниот штаб со кој раководеше директорот Чавков се сослушани од страна на комисијата на МВР. Само тој не е сослушан“, велат за ...
сите 26 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат на соопштението на СДСМ кое се однесува на изјавата на Никола Груевски и во која велат дека тој место увид во автопати,ќе прави увид во ...
сите 192 | | | веќе видена

Мандатарот за состав на нова влада, лидерот на СДСМ Зоран Заев најави вчера од Тетово дека денес ќе започнат разговори со партнерските партии за распределба на ...
сите 117 | | | веќе видена

Американскиот министер за одбрана Џејмс Матис изјави дека коалицијата на чело со САД ги опколува џихдистите на Исламската држава во нивните упоришта и тактички ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

18-год. девојка почина на сред час во СГГУ „Здравко Цветковски“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: