Тевдовски: До крајот на мандатот, Македонија со завршна сметка како Данска


7 копии

Со 92 гласа за, без воздржани и против, Собранието на Република Македонија во рамките на 8-та седница ја донесе завршната сметка на буџетот за 2016 ...
| | веќе видена | слични | push
2 копии
2 копии
2 копии

Маратонски викенд за пратениците во Собранието. Продолжува расправата по Предлог завршната сметка за Буџетот за 2016. Синоќешната седница која траеше дури до ...
| | веќе видена | слични | push
2 копии

Со 92 гласа за, Собранието ја донесе завршната оценка за буџетот за 2016 година откако пратениците од ВМРО ДПМНЕ неочекувано се откажаа од збор. Пратениците на ...
| | веќе видена | слични | push

Цветанка Иванова, правник и поранешен пратеник од СДСМ, е новиот генерален секретар на Собранието на Република Македонија. На денешната пленарна седница е ...
| | прочитана: 534 | веќе видена | слични | push
2 копии

Собранието на Република Македонија попладнево на осмата седница ја донесе завршната сметка на Буџетот за 2016 година. Министерот за финансии, Драган Тевдовски ...
| | прочитана: 3107 | веќе видена | слични | push
повеќе

Останато

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 37 | | | прочитана: 800 | веќе видена

Гордиот Виктор поделил момент од плажата кога неговата мајка му позирала во костум за капење, а во прв план е нејзиното фантастично тело Лепа Брена, (56) ...
сите 27 | | | прочитана: 658 | веќе видена

СЈО се обидуваше со пари да дојде до лажни изјави со цел да ги поткрепи монтираните случаи. Таму каде што не можеше да поткупи, СЈО се служеше со заплашување и ...
сите 185 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција обвини дека во Министерството за финансии владее хаос и оти министерот за финансии ги вбројува недоспеаните обврски на ...
сите 124 | | | веќе видена

На денешен ден пред 70 години е формиран фудбалскиот клуб Вардар, скопската и македонска гордост, кој во текот на своето постоење станува најтрофејниот клуб во ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тевдовски: До крајот на мандатот, Македонија со завршна сметка како Данска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: