Тери го напушта Челси, но останува во Премиер лигата?

2 копии

Централниот дефанзивец веќе има добиено примамлива понуда и од најбогатите клубови во Кина и САД Ривалите од англиската Премиер лига, Свонси и Бурнемаут, ќе се ...
| | веќе видена | слични

Џон Тери со постигнат гол се прости со навивачите на Челзи и лондонската екипа за која настапуваше 22 години. Пред неколку недели Тери соопшти дека на крајот ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот капитен на Челси, Џон Тери би можел идната сезона да игра против својот матичен клуб ако ја прифати понудата што ја подготвува еден премиерлигаш. ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
2 копии

Останато

По три дена од донесените решенија на Апелацискиот суд да им биде определен притвор на Горан Грујовски, Тони Јакимовски и Никола Бошковски, жалбите на ...
сите 171 | | | прочитана: 323 | веќе видена

Пратеникот од НСДП, Горан Мисовски преку расфрлањето пари за проектот „Скопје 2014“ мошне сликовито го претстави недомаќинското трошење на поранешната влада на ...
сите 42 | | | веќе видена

Популарноста на Кристијано Роналдо е неверојатно голема на сите континенти, а тоа го потврдија и кинеските фанови. Медиумите од азиската земја информираат дека ...
сите 164 | | | веќе видена

-Амадмани кои што ќе значат нов живот за сите граѓани во Република Македонија почнувајќи од проблематика која е поврзана со локалната самоуправа, со ...
сите 135 | | | веќе видена

Тело ремек-дело и во шестата деценија од животот, би додале ние. Лепа Брена се’ уште е синоним за згодно и негувано тело, а тоа го потрвдува фотографијата што ...
сите 30 | | | веќе видена

Фолк пејачот Аца Лукас и неговата нова девојка Бранислава Пашајлија се вљубени до учи еден во друг. Страста не можат да ја скротат дури и на јавни места. Така ...
сите 41 | | | прочитана: 1169 | веќе видена

Како што минува времето, така на површина се повеќе излегува непрофесионалното, незаконско и необјективно постапување на СЈО кое е политичко обвинителство, ...
сите 352 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тери го напушта Челси, но останува во Премиер лигата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: