Тенисерот Енди Мареј инвестираше во хрватскиот старт-ап Trillenium

Шкотскиот тенисер Енди Мареј, вториот рекет во светот, стана еден од инвеститорите во хрватскиот стапт-ап Trillenium , пишува Нетокрација Мареј веќе е дел од советодавниот одбор на платформата за групно инвестирање Seedrs, преку која освен во Trillenium, инвестираше и во ланец ресторани за здрава храна Tossed и во Fuel Ventures фондот. “Важно ми е да ги поддржам луѓето за кои верувам дека се посветени, гладни и со професионални стандарди како мене. Трите проекти што ги избрав се од индустрии што ми се интересни. Здравата храна е нешто за што сум страствен како спортист, затоа веднаш го зедов Tossed во предвид. Другите два проекта ги пробиваат границите на технологијата, а се надевам дека ќе научам нешто од нивниот однос кон конкуренцијата и тоа знаење ќе го понесам со себе на теренот”, вели Мареј. Хрватскиот старт-ап на претприемачот Хрвое Прпиќ, основач на ИТ компанијата HG Spot, до сега има 411 инвеститори, но Енди Мареј е едно од најзвучните имиња.
| | веќе видена | слични

Останато

Детроитскиот фотограф Николас Никсон од 1975 година сликал групни фотографии од сестрите Браун, Хедер, Бејб, Мими и Лори. Така ги забележувал промените во ...
сите 3 | | | прочитана: 5678 | веќе видена

Силвестер Сталоне е еден од најпопуларните актери, режисиери и сценаристи… Најпознат е по улогите во филмовите „“ Роки“ и „Рамбо“. Погледнете како изгледа сега…
сите 3 | | | прочитана: 4528 | веќе видена

Не е точно дека грчкиот бизнисмен Кондоминас сугерирал Груевски да биде министер, премиер или претседател на ВМРО-ДПМНЕ, тврди поранешниот лидер на партијата и ...
сите 87 | | | веќе видена

За малку избегната трагедија – 23 годишната девојка која вчера беше прегазена во центарот на Скопје успеа да ја преживее нереќата. По успешната операција, таа ...
сите 75 | | | прочитана: 381 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тенисерот Енди Мареј инвестираше во хрватскиот старт-ап Trillenium

Од:
До кого (е-маил):
Порака: