Струшкиот Црвен крст им помага на семејствата од социјален ризик


2 копии

Општинската организација на Црвениот крст од Струга деновиве активно работи на достава на храна, средства за хигиена и ќебиња на семејства во лоша социјална ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Волонтери од општинската организација на Црвениот крст Куманово денеска обезбедија помош составена од прехранбени пакети и ќебиња за четиринаесет загрозени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Прехранбени и хигиенски пакети за дваесетина социјално ранливи семејства од руралните подрачја на општините Kуманово и Старо Нагоричане донира хуманитарната ...
| | веќе видена | слични

Општинската организација на Црвен крст со својата мрежа на волонтери и организираност успева да им помогне на многу охриѓани во социјален ризик. Органзирани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На вечерашната емисија „Патот кон“ на ТВ Алсат-М, портпаролот на ДУИ Бујар Османи прашан дали албанскиот јазик ќе биде применет и на банкнотите и на монетите, ...
сите 261 | | | веќе видена

Вице Заев, братот на лидерто на СДСМ Зоран Заев, бил фатен како дели пари на Роми во Турското маало во Струмица, во замена за гласови и дека за ова постојат и ...
сите 86 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Охрид заедно со екипа на крим техника од МВР, изврши увид на лице место ...
сите 98 | | | веќе видена

Вториот круг од „Ѕвездите на Гранд“ е во тек, а покрај жестоката борба меѓу кандидатите, и коментарите на жирито стануваат се поостри. За да објасни колку е ...
сите 4 | | | веќе видена

"Ни кажаа дека Луис го чека долг, здрав и среќен живот - но тој почина една година по дијагнозата", ја започнала својата приказна 25-годишната Лиза. Несвесна ...
сите 6 | | | прочитана: 4718 | веќе видена

Можни се тензии и притисоци од членството на ВМРО-ДПМНЕ, ако се прекрши принципот на коалицирање на победник со победник, истакнале денеска од партијата на ...
сите 110 | | | прочитана: 3246 | веќе видена

Старлетата Сандра Медуза беше гостинка во емисијата „Запознајте ги Парови“ и ја искористи приликата да ги покаже сите делови на своето тело. Медуза се пофали ...
сите 14 | | | прочитана: 1224 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струшкиот Црвен крст им помага на семејствата од социјален ризик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: