Стрипови, кратки филмови и облека за лица со оштетен вид

Инвентивни проекти на македонски автори и дизајнери ќе бидат дел од содржините на претстојниот фестивал на креативни индустрии „Скопје креатива 2017“ (4-6 мај, ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на претстојниот „Скопје Креатива 2017“ (4-6 мај МКЦ), дел ќе бидат и бројни инвентивни проекти на македонски автори и дизјанери. Во продолжение ви ...
| | веќе видена | слични

Инвентивни проекти на македонски автори и дизјанери ќе бидат дел од содржините на претстојниот фестивал на креативни индустри „Скопје Креатива 2017“, кој ќе се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гневни работници од фабрика на американската компанија „Whirlpool“ во францускиот град Амиен го исвиркаа кандидат-претседателот Емануел Макрон, кој беше во ...
сите 232 | | | веќе видена

Францускиот државјанин Карим Шерфи поминал 15 години во затвор поради обид за убиство на сообраќаец, а во февруари бил уапсен додека се обидувал да набави ...
сите 109 | | | веќе видена

Гевгелија гласаше против отворање на рудници, а одлуката на граѓаните е задолжитена и обврзувачка за надлежните. Во иднина, општина Гевгелија не ќе може да ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска во Виена се сретнал со шефот на парламентарната група на владејачката партија и поранешен секретар во ...
сите 99 | | | веќе видена

Фотографиите кои ги објавувате на социјалните мрежи зборуваат за вас многу повеќе отколку што мислите. Постојано објавувате селфи? Групни фотографии со вашата ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стрипови, кратки филмови и облека за лица со оштетен вид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: